موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

اقساط وام مسکن 80 میلیونی با اوراق سال ۹۸

اقساط وام مسکن 80 میلیونی با اوراق سال ۹۸

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 13 دی 1399 ساعت 10:09

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان اقساط وام مسکن 80 میلیونی با اوراق سال ۹۸ را مطالعه خواهید کرد.

مسئله‌ای که در سال‌های اخیر ذهن بسیاری از جوانان و زوجین را درگیر خود کرده است مقوله شرایط مسکن و تسهیلات انواع وام مسکن است. اقساط وام مسکن نیز موضوعی است که باید به آن توجه کنید. مسکن به علت‌های مختلف تبدیل به یکی از سرمایه‌گذاری‌های پرسود شده است. از همین رو خیلی از افراد تلاش می‌کنند تحت هر شرایطی شده است یک خانه‌ای هر چند کوچک برای خود خریداری کنند.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

یکی از راه‌های خرید خانه، که به ویژه زوج‌های جوان از آن استفاده می‌کنند، دریافت وام مسکن زوجین و انفرادی است. در این مقاله به بررسی شرایط وام‌های مسکن و همچنین وام مسکن ۹۹ و وام مشترک با خرید اوراق و وام مسکن یکم ۹۹ خواهیم پرداخت.

اگر نگاهی به آمار قیمت مسکن در سال‌های گذشته بیاندازیم متوجه افزایش قیمت ملک می‌شویم. همین موضوع باعث شده است که جوانان دیگر نتوانند با پس‌انداز حقوق خود خرید خانه را انجام دهند. جوانان احتیاج به مقدار بیشتری پول دارند و اولین چیزی که ذهن آن‌ها خطور می‌کند دریافت وام است.

با در نظر گرفتن نوسانات ارزی و همچنین جو حاکم در بازار مسکن، بهتر است هر موقع پول خرید خانه جمع شد به سرعت خرید خانه را انجام دهید. وام انواع مختلفی دارد و هر کدام با توجه به شرایط موجود شاید باعث شود راحت‌تر بتوانید خانه مد نظرتان را خریداری کنید. در این متن نگاهی کامل و جامع به انواع وام مسکن انداخته شده است. عناوین بررسی شده در مقاله انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال ۹۹ به شرح زیر است:

 • وام مسکن چیست؟
 • وام مسکن چقدر است؟
 • انواع وام مسکن
 • انواع وام مسکن با سپرده گذاری
 • انواع وام مسکن بدون سپرده گذاری
 • وام ساخت مسکن
 • وام تعمیرات مسکن
 • لیست بانک هایی که تسهیلات وام مسکن می دهند
 • شرایط وام مسکن چیست؟
 • ثبت نام وام مسکن چطور انجام می شود؟
 • مدارک لازم وام مسکن چیست؟
 • ضمانت وام مسکن چگونه است؟
 • اقساط وام مسکن چگونه است؟
 • سود بازپرداخت وام مسکن چگونه محاسبه می شود؟
 • تفاوت وام مسکن زوجین و وام مسکن مجرد چیست؟

lazy_placeholder.gif

وام مسکن چیست؟

هر کشور با توجه به بودجه و امکانات تسهیلاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد که با کمک آن تسهیلات به هدفی که دارند رسیدگی کنند. یکی از این تسهیلات وام مسکن است. از آنجایی که خیلی از افراد نمی‌توانند به صورت یکجا مبلغ زیاد خرید خانه را متقبل شوند، وام مسکن یکی از گزینه‌های پیش‌روی این افراد است. درخواست کنندگان این نوع وام معمولا از پس بازپرداخت آن بر می‌آیند.

اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. هر کشور باتوجه زیر ساخت‌های اقتصادی و فرهنگی که دارد مبلغ مشخصی را برای وام مسکن اعلام می‌نماید. هچنین سود این وام‌ها نیز در کشورهای مختلف متغیر است. از سود ۲ درصد گرفته تا ۲۰ درصد.

در ایران سال‌ها است که بانک مسکن و دیگر بانک‌ها تسهیلات وام مسکن یکم را با شرایطی مشخص و تعریف شده به درخواست‌کنندگان اعطا می‌نماید. البته گرفتن وام شرایط و مدارک خود را در ایران دارد که در ادامه مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

به طور کلی در سال‌های اخیر وام مسکن در ایران با استقبال خوبی از مردم روبرو شده و همین امر باعث شده افراد زیادی برای درخواست خود هر ساله به بانک‌ها برای پرسیدن شرایط اینگونه وام‌ها مراجعه کنند. یکی از این وام ها وام مسکن مهر است. در این مقاله با عنوان انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال ۹۹ سعی شده تمامی موارد به صورت موشکافانه بررسی شود.

وام مسکن چقدر است؟

جواب این سوال بستگی مستقیمی به نوع وام و تسهیلاتی که شرایط لازم برای دریافت آن را دارید بستگی دارد. هر کدام از این وام‌ها میزان عددی مشخصی را در اختیار درخواست کننده قرار می‌دهند در نتیجه حتی می‌توان میان وام‌ها تفاوت ایجاد شد. اعداد وام از بیست میلیون تومان شروع می‌شود و بعضی از آن‌ها تا دویست و پنجاه میلیون نیز می‌رسد.

مطمئنا هنگام شنیدن دویست و پنجاه میلیون این وام برای شما از جایگاه والایی برخوردار شد اما باید بگوییم دریافت این عدد نیز شرایط و ویژگی‌های خاص خودش را دارد که در ادامه در مورد انواع وام‌ها و قیمت آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

lazy_placeholder.gif

انواع وام مسکن

وام‌های مسکن به دو گروه کل تقسیم می‌شود. وام‌هایی که افراد با خرید اوراق ممتاز از بازار بورس دریافت می‌کنند و وام‌هایی که از محل صندوق پس‌انداز مسکن پرداخت می‌شود. شرایط گرفتن وام‌های مسکن در نحوه پرداخت، زمان انتظار و سود بازپرداخت متفاوت است. هر دو گروه این وام‌ها با شرایط مختلف به زوج‌ها و انفرادی پرداخت می‌شود. در ادامه انواع و شرایط گرفتن وام‌های مسکن را معرفی می‌کنیم.

انواع وام مسکن بدون سپرده گذاری

وام‌های اوراق‌دار

برای دریافت وام‌های مربوط به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه که به وام اوراق مسکن نیز معروف است، متقاضیان باید برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگ اوراق خریداری کنند. قیمت هر برگ اوراق تقریبا ۷۵ هزار تومان است. به عنوان مثال فردی که قصد دریافت وام ۷۰ میلیون تومانی دارد، باید تا ۱۴۰ برگ اوراق خریداری کند و هزینه‌ای در حدود ۱۰ میلیون تومان پرداخت کند. با خرید این اوراق دیگر نیاز نیست برای دریافت وام منتظر رسیدن نوبت خود بمانید. بعد از خرید اوراق اقدامات لازم برای پرداخت وام صورت می‌گیرد.

اقساط وام مسکن را می‌توان به روش ساده یا پلکانی پرداخت کرد. بازپرداخت به روش ‌های ساده و پلکانی وجود دارد. برای دریافت وام از طریق اوراق، محدودیت دفعات وجود ندارد.

شهرسقف تسهیلاتنرخ سودمدت زمان بازپرداختاقساط
تهران۱۰۰ میلیون تومان۱۷/۵ درصد۱۲ سال۱ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان
مراکز استان‌ها ۸۰ میلیون تومان ۱ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان
سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان۱ میلیون تومان
تهران ۱۰۰ میلیون تومان۱۶ درصد (بافت فرسوده)۱۵ سال۱ میلیون و ۴۶۹ هزار تومان
مراکز استان‌ها۸۰ میلیون تومان۱ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان
سایر شهرها۶۰ میلیون تومان۸۸۲ هزار تومان

lazy_placeholder.gif

 

وام مسکن را می‌توانید از طریق خرید اوراق ممتاز (وام اوراق مسکن) در بازار سرمایه یا صندوق پس‌انداز مسکن دریافت کنید. این وام مسکن هم به زوجین و هم به صورت انفرادی پرداخت می‌شود.

انواع وام مسکن با سپرده گذاری

وام مسکن یکم ۹۹

یکی از وام‌های پرتقاضا و پرطرفدار در ایران وام مسکن یکم است. این وام با توجه به شرایط کشور در سال‌های مختلف با روش و شیوه‌های مختلفی از طریق وام بانک مسکندر اختیار درخواست کنندگان قرار می‌گرفت. عدد آن نیز تغییر کرده و به مرور زمان افزایش داشته است. تسهیلاتی برای افرادی که ازدواج کرده‌اند نیز در این وام دیده شده است.

تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم هم به زوج‌ها و هم به صورت انفرادی پرداخت می‌شود. برای وام مسکن یکم ۹۹ انفرادی در شهر تهران مبلغ ۸۰ میلیون است. این عدد برای مراکز استان‌‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون است. و در سایر مناطق تا ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

زوج‌ها در شهر تهران می‌توانند تا ۱۶۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. این در حالی است که  وام مسکن زوجین مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا ۱۲۰ میلیون تومان و وام مسکن زوجین سایر مناطق نیز تا ۸۰ میلیون تومان می‌توانند از تسهیلات وام مسکن یکم ۹۹ استفاده کنند.

بازپرداخت وام مسکن ۹۹ به صورت ۱۲ ساله است و شخصی که این وام را دریافت می‌کند باید این مورد مهم را در نظر داشته باشد. نکات مهمی دیگری که در مورد وام مسکن ۹۹ وجود دارد عبارت است از: 

 • برای دریافت وام مسکن یکم ۹۹ باید نیمی از مبلغ وام را به مدت یک سال سپرده‌‌گذاری کنید. این بدین معنی است که اگر شما درخواست وام ۸۰ میلیونی را داده باشبد باید مبلغ ۴۰ میلیون آن را حداقل به مدت یکسال سپرده گذاری کنید.

lazy_placeholder.gif

وام ۲۰ میلیون تومانی از محل صندوق پس‌انداز مسکن

یکی دیگر از تسهیلات بانک مسکن برای خرید واحد مسکونی، وام بانک مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن است. حداکثر این تسهیلات مبلغ ۲۰ میلیون تومان است، حداکثر سن ساختمان در این نوع وام ۲۵ سال تعریف شده است. حداقل میزان سپرده برای دریافت این وام مبلغ ۳ میلیون تومان است و برای میزان زمان سپرده گذاری حداقل یک و حداکثر سه سال برای دریافت وام باید تحمل کنید.

 نرخ سود این وام ۱۱ درصد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام بانک ۱۲ سال است و مثل دیگر وام‌ها به دو روش ساده و پلکانی سالانه و دوره‌ای قابل پرداخت است.

وام مسکن بازنستگان

همه هنگامی که اسم بازنشستگان به گوششان می‌خورد یاد افراد تنهایی که در گوشه‌ای از پارک در حال روزنامه خواندن هستند، می‌افتند. و بعد از این ذهنیت به فکر این موضوع می‌افتند که آیا این فرد بعد از این همه سال و بازنشستگی برای خود خانه‌ای خریداری کرده است یا خیر؟ وام مسکن بازنشستگان انواع مخلفی دارد که یکی از آن‌ها وام مسکن است. این وام برای خرید خانه به آن‌ها پرداخت می‌شود.

بانک مسکن موظف به پرداخت ۴۰ هزار فقره وام خرید مسکن به بازنشستگان خواهد بود که سقف آن در تهران و کلانشهر‌ها ۵۰ و در سایر شهر‌ها و روستا‌ها ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

وام خرید زمان

طرح دیگری به نام وام خرید زمان وجود دارد که از محل صندوق پس‌انداز مسکن پرداخت می‌شود. در این حالت، متقاضی می‌تواند پس از گذشت شش ماه از سپرده‌گذاری از امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن خود استفاده کند و بیش از ۸ میلیون تا سقف ۱۲ میلیون تومان وام دریافت کند.

برای دریافت این وام متقاضی باید دو برابر مبلغ وام دریافتی را به مدت شش ماه سپرده‌گذاری کرده باشد. مثلا برای دریافت وام ۸ میلیونی، باید ۱۶ میلیون تومان را به مدت شش ماه در حساب خود نگه دارید.

از شرایط دریافت وام مسکن به صورت خرید زمان سپرده‌گذاری ۲۴ میلیون تومان به مدت ۶ ماه است. نرخ سود این وام بانک مسکن به صورت خرید زمان ۱۱ درصد است.

بازپرداخت این وام بانک مسکن در طرح خرید زمان در طول ۱۲ سال است که ساده‌ترین روش بازپرداخت آن در ۱۲ سال بدون احتساب مبلغ بیمه ماهیانه ۱۶۵ هزار تومان خواهد بود.

 • سود بازپرداخت این وام ۱۱ درصد است.
 • سن خانه‌ای که با این وام خریداری می‌شود نباید بیشتر از ۲۵ سال باشد.

lazy_placeholder.gif

وام مسکن جوانان (وام ۲۵۰ میلیون تومانی)

وام مسکن جوانان خدمتی از سوی دولت و بانک‌هاست که این امکان را برای جوانان فراهم می‌سازد تا با کمک این طرح‌ها و تسهیلات بانکی صاحب‌خانه شوند. جوانان می‌توانند با حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه ‌مدت به نام حساب پس‌انداز مسکن جوانان  برای خرید خانه خود برنامه‌ریزی کنند و از تسهیلات و مزایای این حساب با بازپرداخت اقساط برای خرید خانه بهره‌مند شوند.

شرایط وام مسکن جوانان

 • حداکثر تسهیلات اعطایی با توجه به تقسیم بندی جغرافیایی که به سه بخش شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها تقسیم می‌شود. برای حساب های افتتاحی طی سال ۱۳۹۸ به ترتیب :

  در پایان سال پانزدهم بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان،۲۱۰ میلیون تومان و ۱۸۴ میلیون تومان است.

  در پایان سال ششم به ترتیب بالغ بر ۱۶۰ میلیون تومان، ۱۲۰میلیون تومان و ۹۴ میلیون نومان است.

  در پایان سال پنجم به ترتیب بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان، ۱۱۰ میلیون تومان و ۸۴ میلیون تومان تعیین شده است.

 • فقط خانه اولی‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 • نرخ سود تسهیلات این وام و همچنین نرخ سود دوران مشارکت ۹ درصد است.
 • بازپرداخت اقساط این تسهیلات حداکثر ۲۰ سال تعیین شده است.
 • جوانان بالای ۱۸ سال (چه مجرد چه متأهل) با درآمد مستقل می‌توانند از این وام بهره ببرند.
 • افرادی که قبل از این، از تسهیلات بانک مسکن یا سایر بانک‌ها برای خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌­الشرکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده کرده‌اند مشمول این نمونه از وام مسکن جوانان نخواهند شد.
 • برخورداری از تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم فقط برای مناطق شهری امکان‌پذیر است و به افراد در مناطق خارج از محدوده شهری تعلق نمی‌گیرد.
 • ملک‌هایی که تاریخ صدور جواز ساخت آن‌ها کمتر از ۲۵ سال است می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. البته طبق نظر کارشناس، ۸۰ درصد از قیمت ملک باید معادل با کل مبلغ وام باشد.
 • اگر جواز ساختمان بیشتر از ۲۵ سال و کمتر از ۳۰ سال باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق در تسهیلات انفرادی  به ترتیب ۴۵، ۴۰ و ۳۵ میلیون تومان و در تسهیلات زوجین به ترتیب ۸۰، ۷۰ و ۵۰ میلیون تومان و دقیقا مطابق سقف تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در این املاک تعیین می ‌گردد .
 • توانایی واریز ماهانه اقساط توسط متقاضی از طریق بانک و با بررسی حکم استخدامی، فیش حقوقی، گردش حساب بانکی و غیره باید تأیید شود.
 • اگرچه طبق ضوابط تعیین‌شده در این تسهیلات ملک خریداری‌شده و یا واحد مسکونی در حال ساخت در رهن بانک قرار می‌گیرد اما شرایط ضامن نیز برای آن لحاظ شده است بنابراین معرفی حداقل یک ضامن معتبر به همراه فیش حقوقی قابل‌توجه برای ارائه این تسهیلات ضروری است.

lazy_placeholder.gif

وام مسکن روستایی

در سال‌های اخیر بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل بیشتر از همه به خانه‌‌های روستایی خسارت وارد کرد. مانند زلزله قطور و سیل کرمان که باعث تخریب بسیاری از خانه‌های روستایی شد. دولت برای جبران این خسارت و پیشگیری از خسارت در سال‌های بعد سقف وام مسکن روستایی را افزایش داد.

در حال حاضر وام مسکن روستایی ۵۰ میلیون به ازاری ساخت هر واحد مسکونی است. نرخ سود وام ساخت مسکن روستایی ۵ درصد محاسبه خواهد شد. این کاهش نرخ سود جهت تشویق به ساخت خانه‌های ایمن در روستاها و جلوگیری از خسارت‌های بعدی در اثر بالایای طبیعی است.

وام ساخت مسکن

وام ساخت مسکن یا وام بدون سپرده ساخت مسکن به عنوان یکی از پرطرفدارترین تسهیلات ملکی در بین سازنده‌ها بعد از یک سال تعلیق، دوباره احیا شده است.

تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار  ۱۸درصد  پرداخت می‌شود اما سازنده‌های دارای پروانه صلاحیت حرفه‌ای و انبوه‌سازان چنانچه از تکنولوژی نوین در ساخت‌وساز استفاده کنند، این تسهیلات را با نرخ سود ۱۷ درصد با یک درصد سود کمتر دریافت خواهند کرد.

تسهیلات بدون سپرده مختص ساخت مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر،‌ سایر شهرها و مناطق کمتر توسعه‌یافته به لحاظ سقف عددی متفاوت است.

همچنین سقف تسهیلات ارائه وام برای سنتی‌سازی،‌ سازنده‌های دارای صلاحیت حرفه‌ای و انبوه‌سازان و همچنین ساخت با تکنولوژی‌های جدید نیز متفاوت در نظر گرفته شده است.

در تهران برای سنتی‌سازی کمترین سقف تسهیلات بدون نیاز به سپرده در نظر گرفته شده است که معادل ۷۰ میلیون تومان است و برای سازنده‌های دارای صلاحیت حرفه‌ای و انبوه‌سازان‌ ۹۰ میلیون تومان و همچنین ساخت با تکنولوژی‌های جدید ۱۱۰ میلیون تومان به ازای ساخت هر واحد پرداخت می‌شود.

برای مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز وام‌های ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها نیز تسهیلات ۵۰، ۷۰ و ۹۰ میلیون تومان به سازنده‌ها ارائه می‌شود.

سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن برای مناطق محروم نیز برحسب سنتی‌سازی، سازنده حرفه‌ای و استفاده از تکنولوژی نوین ساخت، به ترتیب ۴۰ میلیون، ۶۰ میلیون و ۸۰ میلیون تومان تعیین شده است.

lazy_placeholder.gif

وام تعمیرات مسکن

وام مشترک یا جعاله تعمیر مسکن

وام مشترک به صاحبان خانه پرداخت می‌شود. متقاضیان، هم کسانی که در صندوق پس‌انداز مسکن حساب دارند و هم کسانی که از طریق خرید اوراق اقدام به دریافت وام مشترک می‌کنند، می‌توانند از وام جعاله استفاده کنند.

 • برای دریافت وام مشترک باید اوراق خریداری کنید.
 • برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی ۴۰ برگ از این اوراق لازم خواهد بود.
 • سود بازپرداخت وام مشترک ۱۸ درصد است.

با توجه به ضوابط فعلی، نیازی به داشتن ضامن وام مسکن وجود ندارد. در این شرایط ضامن وام مسکن خانه شما است که تا زمان پرداخت کامل اقساط در رهن بانک خواهد بود. با این حال بعضی از شعبه‌ها برای اطمینان بیشتر درخواست ضامن یا چک و سفته می‌کنند.

 • برای انتقال وام مسکن یکم به کسی که قصد خرید خانه را دارد باید از روش انتقال بدهی استفاده کنید.
 • کارمزد انتقال وام یک درصد است.
 • اگر فردی قصد داشته باشد از وام مسکن خود برای خانه دیگری استفاده کند، باید سند جدید را با سند قبلی جایگزین کند. در این روش انتقال وام مسکن یکم نیازی به پرداخت بخش از مانده بدهی نیست.

ضوابط و شرایط دریافت وام جعاله (وام تعمیرات)

 • شما یا ضامنتان نباید هیچ سابقه‌ چک برگشتی یا بدهی سررسید شده در سیستم بانکی داشته باشید.
 • خانه‌ای که می‌خواهید برایش تسهیلات را دریافت کنید نباید تسهیلات جعاله‌ تسویه‌نشده‌ای داشته باشد. به عبارت دیگر پیش از دریافت تسهیلات جعاله‌ جدید باید وام قبلی خود را تسویه کنید.
 • هزینه کارشناسی ملک را باید پرداخت کنید.
 • در صورت تسویه تسهیلات جعاله قبلی که از بانک مسکن یا سایر بانک‌ها دریافت کرده‌اید، می‌‌توانید مجددا وام جعاله دریافت کنید.

lazy_placeholder.gif

لیست بانک هایی که تسهیلات وام مسکن می دهند

همانطور که از متن هم مشخص است اولین و مهمترین بانکی که در ایران به اعطای وام و تسهیلات می‌پردازد بانک مسکن است. این بانک با انواع و روش‌های مختلف وام برای افراد مختلف جهت خرید خانه می‌دهد.

نکته دیگر در مورد بانک‌های خصوصی است. بانک‌های خصوصی معمولا سریع‌تر وام پرداخت می‌کنند اما از لحاظ ضامن سخت‌گیر هستند. معمولا سقف تسهیلات این بانک‌ها زیر ۱۰۰ میلیون تومان است و تمامی بانک‌های خصوصی آن را پرداخت می‌کنند. مثلا بانک سامان نیاز به ضامن ندارد و بانک سند را به عنوان ضامن قرار می‌دهد و نهایت با سقف ۶۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌کند.

بانک ملی ایران با عنوان طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران به ارائه تسهیلات پرداخته است. افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن همانند سپرده کوتاه مدت عادی انجام و بر اساس مبلغ سپرده گذاری و مدت ماندگاری در قالب ۳ طرح قابل ارائه می باشد. مشتری می‌تواند براساس شرایط خود یکی از طرح ها را انتخاب و اقدام به افتتاح سپرده نماید.

lazy_placeholder.gif

طرح یکم حساب سپرده گواهی مسکن بانک ملی

طرح شماره ۱

حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب ۱۶ میلیون تومان
حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری یک ماه
نرخ سود سپرده ۱۰٪
حداقل سپرده برای یک سهم اوراق ۱۸٫۲ میلیون تومان

طرح دوم حساب سپرده گواهی مسکن

طرح شماره ۲

حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب ۱۶ میلیون تومان
حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری سه ماه
نرخ سود سپرده۱۲٪
حداقل سپرده برای یک سهم اوراق ۲۲٫۳ میلیون تومان

طرح سوم حساب سپرده گواهی مسکن

طرح شماره ۳

مبلغ سقف اوراق (میلیون تومان)حداقل مدت انتطار (ماه)ضریب (متوسط موجودی)
۳۶۶۰٫۵
۳۷۹۰٫۷۵
۳۸۱۲۱
۴۱۱۸۱٫۵
۴۴۲۴۲
۴۷۳۰۲٫۵
۵۰۳۶۳

lazy_placeholder.gif

شرایط دریافت انواع وام مسکن 

در گذشته وام مسکن در بسیاری از موارد کفاف خرید خانه در شهری مثل تهران را نمی‌داد و بدون داشتن سرمایه شخصی عملا بی‌فایده بود. با توجه به جهش قیمتی که در سال ۹۸ شاهد بودیم، تمایل مردم به دریافت وام مسکن حتی از قبل هم کمتر شده است. قیمت‌ها درصد زیادی افزایش داشته‌اند و به این ترتیب خرید خانه در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر تنها با اتکا به وام و بدون داشتن سرمایه شخصی ممکن نیست.

در چنین شرایطی لزوم تغییر شرایط تسهیلات به شدت حس می‌شود. هنوز اخبار قطعی در مورد مبلغ وام مسکن یکم ۹۹ یا اقساط وام مسکن ۹۹ اعلام نشده است. با این حال مسئولان در بعضی از گفت‌وگوهای خود با خبرگزاری‌ها به تغییر این شرایط اشاره کرده‌اند. به عنوان مثال معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه در مصاحبه‌ای با ایبنا اعلام کرد که دولت در نظر دارد بودجه بانک مسکن را در سال ۹۹ افزایش دهد تا این بانک بتواند تسهیلات بیشتر و بهتری را به متقاضیان ارائه کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز در مصاحبه با تسنیم از احتمال دوبرابر شدن مبلغ وام مسکن سخن گفت. البته باید در نظر داشت که هیچ یک از اخباری که در مورد مبلغ وام مسکن یکم ۹۹ یا اقساط وام مسکن ۹۹ مطرح شده‌اند قطعی نیستند و برای اخبار قطعی باید منتظر بمانیم.

lazy_placeholder.gif

 

در مورد شرایط وام مسکن ۹۹ هنوز اخبار قطعی در دست نیست اما احتمال افزایش بودجه بانک مسکن و افزایش مبلغ وام مسکن وجود دارد.

ثبت نام انواع وام مسکن چطور انجام می شود؟

متقاضی با توجه به نوع بانک و نوع وامی که درخواست می‌نماید اقدام به طی کردن مراحل ثبت نام نماید. به طور معمول برای همه بانک‌ها ابتدا باید به شعبه مورد نظر مراجعه کرده و پس دریافت مدارک مورد نظر اقدام به ثبت نام نمایید. معمولا ثبت نام وام بانک برای خرید مسکن به خاطر جمع کردن مدارک و پیدا کردن ضامن کمی طول می‌کشد.

در برخی از سایت‌های بانک‌ها شرایط ثبت نام و مدارک مورد نیاز گفته شده است و همین موضوع باعث می‌شود کار شما هم کمتر شود و هم در زمان سریع‌تری مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

مدارک لازم برای انواع وام مسکن چیست؟

مدارم کورد نیاز برای دریافت وام مسکن از بانکی به بانک دیگر متفاوت است اما مشترکاتی نیز با یکدیگر دارند. این مشترکات عبارت است از:

 • اصل و تصویر تمام صفحات سند مالکیت ملک (سند باید حتما به نام دریافت‌کننده تسهیلات باشد)
 • اصل و تصویر پایان‌کار ساختمان
 • ارائه قبض برق یا مدارکی که بانک بتواند بر اساس آن کدپستی خانه‌ای را که می‌خواهید برایش تسهیلات بگیرید، تایید کند.
 • اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه مالک یا مالکین
 • اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه ضامن یا ضامنین
 • مدارک شغلی و درآمد دریافت‌کننده‌ی تسهیلات مانند جواز کسب و فیش حقوقی
 • رسید پرداخت مبلغ ارزیابی ملک
 • تکمیل و امضای فرم درخواست وام

lazy_placeholder.gif

ضمانت انواع وام مسکن چگونه است؟

ضمانت وام مسکن به طور معمول تغییر می‌کند. در زمان‌های قدیم تعداد سه ضامن کارمند دولتی مورد نیاز برای دریافت وام مسکن بود. اما این تعداد در سال‌های بعد به دو نفر و حتی ارائه فیش حقوقی توسط کارمندان بخش خصوصی رسید. ضمانت وام مسکن به دو نوع است.

در نوع اول سند خانه خریداری شده به رهن بانک در می‌آید. وام گیرنده موظف است در مدت زمان ومشخص شده مبلغ وام خود را پرداخت نماید. اگر وام گیرنده از عهده پرداخت وام برنیاید پس از چند اخطار و طی کردن مراحل قانونی توسط بانک، خانه مصادره شده و به اسم بانک می‌شود.

در نوع دوم وام گیرنده دو ضامن معتبر را به بانک معرفی می‌کند. اگر وام گیرنده نتواند قسط‌های تعیین شده خود را در موعد مقرر پرداخت کند، بانک پس از طی کردن مراحل اداری مربوطه مبلغ وام را از ضامن کم می‌کند.

پس بهتر است قبل از تصمیم برای دریافت وام مسکن به دو موضوع خوب فکر کنید. مورد اول مربوط به شرایط پس دادن وام و اقساط وام مسکن است. اگر شرایط کاری شما به گونه‌ای است که به راحتی می‌توانید وام خود را به صورت ماهانه پرداخت کنید که وام خود را با خیال راحت دریافت کنید. ولی اگر امکان دارد در باز پرداخت پول دچار مشکل شوید با کمی تامل درخواست وام نمایید. زیرا سند خانه در رهن بانک ااست.

مورد دوم مربوط به ضامن است. شما برای دریافت برخی از وام‌ها به دو ضامن معتبر نیاز دارید. این دو ضامن باید تمامی شرایط خواسته شده بانک را داشته و به قول بانکی‌ها واجدشرایط باشند.

lazy_placeholder.gif

اقساط انواع وام مسکن چگونه است؟

جواب مقدار اقساط وام مسکن منوط به نوع وامی است که دریافت کرده‌اید. اقساط وام مسکن طبق وام، مبلغ مشخصی دارند و از اول تا تسویه وام به همان مقدار تعیین شده ثابت می‌مانند. اقساط وام مسکن را با توجه به نرخ سود وام باید پرداخت کنید.

نکته مهمی که در مورد پرداخت اقساط وام مسکن وجود دارد میزان زمان تاخیر در پرداخت است. هر بانک و هر شعبه باتوجه به شرایطی که به آن‌ها وارد است برخورد متفاوتی می‌کنند. برخی از بانک‌ها برای دیر پرداخت کردن وام‌ها جریمه در نظر می‌گیرند. برخی‌ها شروع به ارسال سه اخطار می‌کنند. برخی از بانک‌ها نیز سراغ ضامن می‌روند.

باز هم تاکید می‌شود حواستان به دخل و خرج زندگی خود باشد تا اگر شرایط بازپرداخت وام را ندارید اصراری به دریافت وام نکنید. بانک‌ها در مورد پرداخت نکردن قسط‌های وام به شدت سخت‌گیرانه عمل می‌کنند.

lazy_placeholder.gif

سود بازپرداخت انواع وام مسکن چگونه محاسبه می شود؟

سود بازپرداخت وام مسکن باتوجه به نوع وامی که دریافت کرده‌اید محاسبه می‌شود. این سود از ۸ درصد شروع می‌شود تا در برخی از وام‌ها به ۱۸ درصد نیز می‌رسند. معمولا وام‌هایی که برای خرید مسکن یکم پرداخت می‌شود با نرخ سود کمتری در مقایسه با وام تعمیرات و جعاله است.

به طور مثال در وام جعاله بانک مسکن میزان سود ۱۸ درصد تعریف شده است که خود عدد بزرگی به حساب می‌آید اما کار بسیاری از افراد را راه می‌اندازد.

تفاوت وام مسکن زوجین و وام مسکن مجرد چیست؟

در سال‌های اخیر طرحی از بانک مسکن ارائه شد که وام مسکن زوجین مبلغ دو برابری داشته باشد. ویژگی این طرح این است که وقتی یک زوج اقدام به دریافت وام می‌کنند کار اداری آن‌ها زودتر انجام می‌شود و کمتر دچار دردسر می‌شوند و در نهایت مبلغ دو برابری از حالت انفرادی دریافت می‌کنند.

برای وام مسکن یکم ۹۹ انفرادی در شهر تهران مبلغ ۸۰ میلیون است. این عدد برای مراکز استان‌‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون است. و در سایر مناطق تا ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وام مسکن زوجین در شهر تهران می‌توانند تا ۱۶۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. این در حالی است که  مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا ۱۲۰ میلیون تومان و سایر مناطق نیز تا ۸۰ میلیون تومان می‌توانند از تسهیلات وام مسکن یکم ۹۹ استفاده کنند.

lazy_placeholder.gif

جمع‌بندی

 • اگر نگاهی به آمار قیمت مسکن در سال‌های گذشته بیاندازیم متوجه افزایش قیمت ملک می‌شویم. هین موضوع باعث شده است که جوانان دیگر نتوانند با پس‌انداز حقوق خود خرید خانه را انجام دهند.
 • هر کشور با توجه به بودجه و امکانات تسهیلاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد که با کمک آن تسهیلات به هدفی که دارند رسیدگی کنند. یکی از این تسهیلات وام مسکن به زوجین و به صورت انفرادی است.
 • وام مسکن به دو گروه اصلی صندوق پس‌انداز مسکن و اوراق ممتاز سرمایه تقسیم می‌شود.
 • برای دریافت وام‌های مربوط به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه که به وام اوراق مسکن نیز معروف است، متقاضیان باید برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگ اوراق خریداری کنند. قیمت هر برگ اوراق تقریبا ۷۵ هزار تومان است.
 • یکی از وام‌های پرتقاضا و پرطرفدار در ایران وام مسکن یکم است. این وام با توجه به شرایط کشور در سال‌های مختلف با روش و شیوه‌های مختلفی به صورت انفرادی و وام مسکن زوجین در اختیار درخواست‌کنندگان قرار می‌گرفت. وام مسکن زوجین دو برابر وام انفرادی است.
 • یکی دیگر از تسهیلات بانک مسکن برای خرید واحد مسکونی، وام بانک مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن است. حداکثر این تسهیلات مبلغ ۲۰ میلیون تومان است، حداکثر سن ساختمان در این نوع وام ۲۵ سال تعریف شده است.
 • وام مسکن یکم هم به صورت انفرادی پرداخت می‌شود و هم این وام مسکن به زوجین تعلق می‌گیرد.
 • طرح دیگری به نام وام خرید زمان وجود دارد که از محل صندوق پس‌انداز مسکن پرداخت می‌شود. در این حالت، متقاضی می‌تواند پس از گذشت شش ماه از سپرده‌گذاری از امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن خود استفاده کند و بیش از ۸ میلیون تا سقف ۱۲ میلیون تومان وام دریافت کند.
 • وام مسکن جوانان خدمتی از سوی دولت و بانک‌هاست که این امکان را برای جوانان فراهم می‌سازد تا با کمک این طرح‌ها و تسهیلات بانکی صاحب‌خانه شوند. جوانان می‌توانند با حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه ‌مدت به نام حساب پس‌انداز مسکن جوانان  برای خرید خانه خود برنامه‌ریزی کنند.
 • حداکثر تسهیلات اعطایی با توجه به تقسیم بندی جغرافیایی که به سه بخش شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها تقسیم می‌شود.
 • وام بدون سپرده ساخت مسکن به عنوان یکی از پرطرفدارترین تسهیلات ملکی در بین سازنده‌ها بعد از یک سال تعلیق، دوباره احیا شده است. تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد پرداخت می‌شود.
 • وام مسکن بازنشستگان انواع مخلفی دارد که یکی از آن‌ها وام مسکن است. این وام برای خرید خانه به آن‌ها پرداخت می‌شود.
 • در حال حاضر وام مسکن روستایی ۵۰ میلیون به ازاری ساخت هر واحد مسکونی است. نرخ سود وام ساخت مسکن روستایی ۵ درصد محاسبه خواهد شد.
 • وام جعاله تعمیر مسکن به صاحبان خانه پرداخت می‌شود. متقاضیان، هم کسانی که در صندوق پس‌انداز مسکن حساب دارند و هم کسانی که از طریق خرید اوراق اقدام به دریافت وام مشترک می‌کنند، می‌توانند از وام جعاله استفاده کنند.
 • بانک ملی ایران در سه طرح برای خرید خانه به متقاضیان وام می‌دهد.
 • ضمانت وام مسکن زوجین و انفرادی به دو نوع است. در نوع اول سند خانه خریداری شده به رهن بانک در می‌آید. وام گیرنده موظف است در مدت زمان ومشخص شده مبلغ وام خود را پرداخت نماید. اگر وام گیرنده از عهده پرداخت وام برنیاید پس از چند اخطار و طی کردن مراحل قانونی توسط بانک، خانه مصادره شده و به اسم بانک می‌شود. در نوع دوم وام گیرنده دو ضامن معتبر را به بانک معرفی می‌کند. اگر وام گیرنده نتواند قسط‌های تعیین شده خود را در موعد مقرر پرداخت کند، بانک پس از طی کردن مراحل اداری مربوطه مبلغ وام را از ضامن کم می‌کند.
 • اقساط وام مسکن چگونه است و چه روشی باید پرداخت شود؟ جواب این سوال منوط به نوع وامی است که دریافت کرده‌اید. اقساط طبق وام مبلغ مشخصی دارند (مثلا مدت زمان بازپرداخت وام مسکن زوجین بیشتر است) و از اول تا تسویه وام به همان مقدار تعیین شده ثابت می‌مانند. اقساط وام مسکن را با توجه به نرخ سود وام باید پرداخت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با اقساط وام مسکن 80 میلیونی با اوراق سال ۹۸ [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
kilid.com .
انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال 99 | کیلیدمگ

مطمئنا هنگام شنیدن دویست و پنجاه میلیون این وام برای شما از جایگاه والایی ... برای دریافت وام‌های مربوط به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه که به وام اوراق مسکن ... بازپرداخت اقساط این تسهیلات حداکثر ۲۰ سال تعیین شده است. ... با توجه به جهش قیمتی که در سال ۹۸ شاهد بودیم، تمایل مردم به دریافت وام مسکن حتی از قبل هم کمتر شده است. ادامه...


www.melkana.com .
محاسبه اقساط وام بانک مسکن - ملکانا

ماشین حساب محاسبه اقساط وام بانک مسکن به شما کمک می کند تا بتوانید با توجه به قسط ... برای خرید وام ۱۶۰ میلیونی به اضافه ۴۰ تومان جعاله جنعا ۲۰۰ میلیون در طی ۱۲ سال چقدر باید ... اگر 80 میلیون وام اوراق بگیرم 8ساله چقدر بایدماهانه اقساط بدم. ادامه...


www.nayrika.com .
وام مسکن ۹۹ و ۱۴۰۰ / افزایش و شرایط / وام مسکن یکم / وام ۲۰۰ و ۲۴۰ ...

Jun 8, 2020 — وام مسکن, افزایش وام مسکن, وام مسکن سال ۹۹ و ۹۸, شرایط وام مسکن بدون ... مدت زمان بازپرداخت این اوراق ۱۲ ساله با اقساط یک میلیون و ۶۶۵ هزار تومان به ... ادامه...


greenpepper.ir .
شرایط وام مسکن در سال ۹۹ – فلفل سبز

بررسی تخصصی وام مسکن سال 98 و 99 - سقف دریافت وام مسکن، سود وام مسکن، شرایط ... است، سقف وام مسکن در سال ۹۸ برای افراد مختلف در شهر‌های مختلف به صورت زیر است: ... وام دریافتی و مدت زمان بازپرداخت، از ابزار آنلاین محاسبه اقساط وام استفاده کنید. ... مقدار این وام برای هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان است و با احتساب وام مسکن ... ادامه...


www.rade.ir .
اقساط وام‌های بدون سپرده مسکن چقدر خواهد بود؟ | رده Rade

اقساط وام جدید مسکن بدون سپرده و پیش‌بینی آن بر اساس قیمت فعلی اوراق مسکن ... به ترتیب مناطق 100 میلیون، 80 میلیون و 60 میلیون تومان تعیین‌شده بود که با ... وام از طریق اوراق وجود داشته و دوره بازپرداختی تا سقف 12 سال، می‌توان حدود اقساط و ... ادامه...


www.tabnak.ir .
همه چیز درباره وام اوراق مسکن و دو برابر شدن آن - تابناک | TABNAK

Dec 30, 2019 — برای افزایش قدرت خرید، در کنار وام اوراق ۲۰۰ میلیونی، می‌توان روی وام جعاله هم حساب ... ۱۲ سال مهلت دارید تا وام اوراق مسکن را با اقساط ماهانه به بانک برگردانید. ... چهارم؛ قیمت اوراق مسکن ۹۸ خیلی کمتر از سودی است که می‌توانید با مبلغ ... ادامه...


fararu.com .
قیمت اوراق مسکن ۹۸؛ چطور وام مسکن بخریم؟ - فرارو

Aug 20, 2019 — با خرید این اوراق دیگر لازم نیست از یک سال قبل ۵۰ میلیون تومان پول ... بانک برای قسط بندی بازپرداخت وام مسکن سه راه پیش روی مشتری‌اش ... ادامه...


address.ir .
با شرایط انواع وام مسکن در سال ۹۹ بیشتر آشنا شوید - آدرس

Jun 27, 2020 — اقساط وام مسکن را می‌توان به روش ساده یا پلکانی پرداخت کرد. ... وام مسکن زوجین بدون سپرده و با اوراق در تهران ۱۲۰ میلیون تومان و در شهرهای ... با توجه به جهش قیمت مسکن در سال ۹۸ مردم دیگر رغبتی برای دریافت انواع وام مسکن نداشتند. ادامه...


www.baeghtesad.com .
شرایط جدید دریافت وام مسکن زوجین در سال 98 - با اقتصاد

Apr 6, 2019 — مبلغ این وام 80 میلیون تومان است، یعنی به هر یک از زوجین نفری 40 میلیون تومان وام داده ... وام مسکن زوجین با خرید اوراق تسهیلات بانک مسکن(تسه) ... باشد نرخ سود آن 16 درصد با اقساط یک میلیون و 174 هزار تومان به مدت 15 سال است. ادامه...


bankvam.com .
وام مسکن | اقساط وام مسکن و شرایط جدید آن در سال ۹۹ - بانک وام

پرداخت تسهیلات با سپرده توام با اوراق ممتاز استفاده از تسهیلات مسکن:… ... در جدول اقساط وام مسکن مبلغ وام‌ های ۴۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی صندوق پس انداز یکم بعد از تغییر ... سایر مناطق شهری(انفرادی), ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰, ۴۵۰٫۰۰۰, ۴۸٫۰۰۰٫۰۰۰, ۹۸٫۰۰۰٫۰۰۰, ۱۰۰. ادامه...


khaneland.com .
شرایط جدید دریافت وام مسکن سال 98 اعلام شد! - خانه لند

وام مسکن 98 زوج‌های خانه اولی تهرانی معادل 160 میلیون تومـان(80 میلیون به ازای هر یک از ... میزان وام مسکن 98 به زوجین به حداکثر 160 میلیون تومان و در قالب فروش اقساطی ... سقفهای اعلام شده برای سال 98 و همسر وی با وام اوراق تا سقف 50 ، 40 و 30 میلیون ... ادامه...


www.boursenegar.ir .
مبلغ اقساط وامهای جدید 80 میلیونی، 60 میلیونی و 40 میلیونی ...

Mar 1, 2020 — جزئیات طرح جدید اوراق وام مسکن بانک ملی ... +++بیشتربخوانید: > جزئيات وام جدید 200 میلیونی مسکن و تاثير آن بر بازارمسكن ... وی با بیان اینکه به این سپرده سود تعلق نمی گیرد افزود: اگر سپرده گذار به ... با توجه به بررسی های بانک مرکزی قرار شد منابع اجرای این طرح از محل وصولی اقساط مسکن مهر در ۷ سال آینده ... ادامه...


www.heyvatech.com .
راهنمای دریافت وام مسکن در سال 98 - هیواتک

در صورتی که درخصوص وام مسکن 98 سوالی دارید می توانید با: ... روش دریافت وام هم استفاده میکنند ، و در واقع شرایط داشتن وام ، باز پرداخت اقساط ، دوندگی های ... می شویم که برای دریافت وام 80 میلیون تومان ، باید 142 برگ اوراق خریداری کنیم پس باید :. ادامه...


www.shabakeh-mag.com .
شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام مسکن در سال 98 | شبکه

May 4, 2019 — با وجود اینکه پرداخت وام‌های مسکن عمدتا در دو قالب وام از محل اوراق ممتاز و ... وام 80 میلیون تومانی دریافت کرده است ماهانه حدود 930 هزار تومان قسط در نظر ... ادامه...


blog.sheypoor.com .
مبلغ و شرایط وام مسکن در سال 98 | وبلاگ شیپور

Jan 8, 2020 — با ما در ادامه همراه باشید تا هر آنچه که در خصوص وام مسکن، نیاز به دانستن آن است ... وام ۱۰۰ میلیون تومانی، شما باید تعداد ۲۰۰ برگ اوراق به مبلغ ۱۵ میلیون تومان ... نرخ سود آن ۹ درصد، حداکثر زمان بازپرداخت آن ۲۰ سال و پرداخت اقساط آن به ... ادامه...


www.asanbazdid.com .
انواع وام مسکن در اصفهان - آسان بازدید

دریافت وام مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم; دریافت وام مسکن از محل اوراق حق تقدم ... در حال حاضر در سال ۹۸ سقف وام مسکن یکم در اصفهان و سایر شهرهای با جمعیت ... یک زوج که صد و بیست میلیون تومان می‌باشد و انتخاب بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهانه ... با این حساب جهت اخذ وام چهل میلیون تومانی جعاله باید 80 برگ خریداری کرده و ... ادامه...


blog.eskano.com .
نحوه دریافت وام مسکن با اوراق تسه و توضیحات و میزان قساط ...

پس از گذشت یک سال شما می‌توانید وام با سود ۱۱ درصد به مبلغ ۸۰ میلیون تومان ... وام از طریق خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، از نوع عقود “فروش اقساطی” است، یعنی ... ادامه...


shabesh.com .
جدول جدید اقساط وام مسکن - شابش

در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حدود ۷۲ هزار تومان می باشد که صاحب وام باید هزینه آن را ... تسهیلات جعاله تا پیش از این ۱۰ میلیون تومان بود که با مصوبه جدید به ۲۰ ... ادامه...


www.2nabsh.com .
شرایط وام مسکن زوجین، یکم، جوانان، خانه اولی ها و... | ۲نبش

Oct 9, 1999 — با دانستن شرایط دریافت وام خرید مسکن و انواع تسهیلات بانک مسکن برای خرید ... صندوق پس انداز مسکن یکم (80 میلیون تومانی); وام بانک مسکن از محل اوراق ممتاز (60 ... بانک مسکن در خصوص وام مسکن سال 99 این گونه گفته است: «اعطای تسهيلات ... نرخ سود فروش اقساطی در این وام 8 درصد، و مدت بازپرداخت اون 12 ساله. ادامه...


www.inpinapp.com .
چگونه وام مسکن بگیریم؟ - شرایط کامل دریافت وام مسکن - مجله ...

May 27, 2020 — اخذ وام با خرید اوراق وام مسکن به متقاضیانی که نیاز به نقدینگی فوری برای خرید ... برای وام مسکن یکم ۹۸ انفرادی در شهر تهران مبلغ ۸۰ میلیون، مراکز استان‌‌ها و ... نرخ سود فروش اقساطی این وام 9 درصد بوده، و مدت بازپرداخت آن 20 سال است. ... سقف تسهیلات در شهر تهران 160 میلیون تومان (80 میلیون تومان برای هریک از ... ادامه...


www.isna.ir .
اقساط وام‌های جدید مسکن+جدول - ایسنا

May 8, 2017 — ارقامی که به تازگی و با مصوبه شورای پول واعتبار به مبلغ وام مسکن اضافه شده، ... این تسهیلات به صورت انفرادی در تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استانها و ... اوراق وجود داشته و دوره بازپرداختی تا سقف ۱۲ سال، می توان حدود اقساط و سود پرداختی را تعیین کرد. ... ابلاغ دستورالعمل تسهیلات 80 میلیون تومانی مسکن +سند. ادامه...


blog.ihome.ir .
شرایط پرداخت وام مسکن در سال 98 ، هر آنچه که باید امسال بدانید ...

Jul 25, 2019 — شرایط پرداخت وام مسکن در سال 98 این است که معمولا بعد از خرید این اوراق ... دسته اول مربوط به وام هایی است که افراد آنها را با خرید اوراق ممتاز از بازار بورس می گیرند. ... این نوع از وام ها به وام مسکن یکم شهرت دارند که در سال 98 در شهر تهران چیزی در حدود 80 میلیون و ... روش بازپرداخت اقساط وام به‌ صورت ساده و پلکانی است. ادامه...


rahbordemoaser.ir .
شرایط وام خانه اولی ها و ثبت نام مسکن ملی + مبلغ و اقساط وام ...

Apr 22, 2019 — با توجه به تورم بالای سال 97، کاهش قدرت خرید وام مسکن و پیش بینی قیمت ... که علاوه بر آن درصدد هستیم تا روش‌های دیگری مانند اوراق رهن مسکن، اوراق رهن ... توانند وام مسکن یک به مبلغ 80 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 8، 10 و 12 ... ادامه...


cafesakhteman.com .
انواع وام مسکن و شرایط دریافت - کافه ساختمان

Dec 27, 2019 — تهران: وام مسکن 98 زوج‌های خانه اولی تهرانی معادل 160 میلیون تومـان (80 میلیون به ازای هر ... با توجه به میانگین قیمت اوراق مسکن ۵۰ هزار تومانی، باید 320 برگه ... حداقل زمان لازم برای دریافت این تسهیلات پرداخت 5 سال اقساط ماهیانه است. ادامه...


www.eghtesadonline.com .
تسهیلات جعاله مسکن 2برابر شد | اقتصاد آنلاین

Jun 2, 2020 — اولین اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن سال 1399 با گشایش نماد تسه 9901 در 2 ... نیز به صورت انفرادی 80 میلیون تومان و برای زوجین تا 160 میلیون تومان و ... وی افزود: به هر حال افزایش سقف وام جعاله تعمیر مسکن از 20 به 40 میلیون تومان نیز انگیزه خرید اوراق ... حداقل پیش پرداخت، اقساط ۵ساله، موعد تحویل ۳۰روز کاری. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر