موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

بهترین بانک برای افتتاح حساب

بهترین بانک برای افتتاح حساب

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 09 دی 1400 ساعت 10:34

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان بهترین بانک برای افتتاح حساب را مطالعه خواهید کرد.

در قسمت اول به ایجاد روحیه سرمایه گذاری پرداختیم و در قسمت دوم به نحوه سرمایه گذاری مطمئن برای برتری سود به تورم را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش با اتکا به نظرسنجی مردم که بانک ها را برای سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک انتخاب می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم و به شما خواهیم گفت که کدام 10 بانک برتر در سوددهی مطمئن برای شما مناسب می باشد.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

10 بانک برتر پرسود در سرمایه گذاری بدون ریسک

توجه داشته باشید که در معرفی 10 بانک پرسود برای سرمایه گذاری اولیت بندی معرفی بانک، هرچه اطمینان خاطر مردم نسبت به اعتماد بیشتر بوده در رده های بالا قرار دارد به عبارتی هرچقدر اعتماد مردم نسبت به بانکی بیشتر بوده ما در این معرفی آن بانک در اولیت های بالا قراردادیم.

1.بانک ملی ایران

Melli-logo-LimooGraphic-1.png

بانک ملی ایران یکی از مطمئن ترین بانک های ایران می باشد که اکثر مردم به اعتماد اعتباری که دارد سپرده گذاری های خود را دراین بانک انجام می دهند. بانک ملی برای سرمایه گذاری و سپرده گذاری سه نوع پشنهاد قرص و محکم دارد که به تفکیک در ذیل به معرفی آن ها می پردازیم:

شرایط و مقررات مربوط به افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی

bullet__3a89370aed.jpg این حساب قابل افزایش یا کاهش می باشد ولی چنانچه در لحظه ای از شبانه روز به زیر 000ر50 ریال برسد حساب مذکور از شمول تخصیص سود خارج شده و برقراری مجدد آن مستلزم تامین حداقل مبلغ فوق الذکر و استمرار آن بمدت 30 روز دیگر پس از تاریخ تامین می باشد.

bullet__3a89370aed.jpg نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی درحال حاضر 10 درصد می باشد .

bullet__3a89370aed.jpg به منظور احتساب سهم سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت با داشتن گردش عملیات مختلف کمترین مانده حساب در ماه در نظر گرفته می شود و مجموع سودهای روزانه سپرده در ماه ( با تعداد روزهای واقعی درماه ) سود متعلقه به آن ماه را مشخص می نماید.

تعداد روزهای واقعی سال × 100 / نرخ × کمترین مانده ماه = سود روزانه مجموعه سودهای روزانه = سود علی الحساب ماهانه

bullet__3a89370aed.jpg نظر به اینکه کمترین مانده روز افتتاح و انسداد صفر می باشد لذا به روزهای مذکور سودی تعلق نمی گیرد سودهای علی الحساب اول هر ماه واریز می گردد.

سرمایه گذاری بلند مدت نرخ سود و نحوه محاسبه آن

bullet__3a89370aed.jpg نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت یک ساله در حال حاضر 15 درصد می باشد که با نرخ علی الحساب به صورت علی الحساب محاسبه می گردد. سود علی الحساب ماهانه با استفاده از فرمول زیر محاسبه و اول هر ماه به حسابی که سپرده گذار تعیین نموده است واریز خواهد گردید.

bullet__3a89370aed.jpg حداقل مدت زمان لازم جهت تعلق سود برای اولین بار یک ماه می باشد.

تعداد روزهای واقعی هر سال × 100 / (تعداد روزهای واقعی هرماه × نرخ × مبلغ سپرده ) = سود علی الحساب ماهانه

bullet__3a89370aed.jpg لازم به ذکر است سود علی الحسابی که از فرمول فوق الذکر محاسبه می شود اول هر ماه به حسابی که سپرده گذار تعیین نموده است واریز خواهد گردید. در صورت بسته شدن قبل از موعد ما به التفاوت سودهای علی الحساب پرداختی تا سودهای استحقاقی از مشتری اخذ و یا به مشتری پرداخت می شود.

گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام)

تعریف:

اوراق گواهی سپرده ویژه سرمایه‌گذاری (عام) اوراق بانام و یا بی‌نام است که با مدت زمان مشخص و نرخ سود علی‌الحساب پیشنهادی توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری و مورد موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر و شرایط عمده قرارداد سپرده‌گذاری در آن قید می‌گردد.

شرایط و مقررات عمومی:

 1.  بانک ملی ایران بازپرداخت اصل وجه اوراق گواهی سپرده و سود علی‌الحساب را با اعلام قبلی تضمین می‌نماید.
 2. گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) با احراز هویت طرفین در بانک یا موسسه قابل انتقال به غیر بوده و سپرده‌گذاران می‌توانند این گواهی را بدون فسخ عقد وکالت در بانک‌ها یا موسسات اعتباری و یا در صورت فراهم شدن شرایط در سازمان بورس اوراق بهادار معامله و حقوق خود را صلح نمایند.
 3.  سود علی‌الحساب این گونه سپرده‌ها براساس پیش‌بینی سودآوری طرح پیشنهاد و حداکثر آن به تصویب بانک مرکزی ج.ا.ا می‌رسد.
 4.  سود قطعی این اوراق پس از سررسید محاسبه و درصورت وجود سود قطعی به میزان بیش از سودهای علی‌الحساب پرداختی، مابه‌التفاوت سود به آخرین دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.
 5.  بانک یا موسسه اعتباری پرداخت سودهای علی‌الحساب این گونه سپرده‌ها را در مقاطع تعیین شده و نیز مابه‌التفاوت سود قطعی و علی‌الحساب و اصل سپرده‌ها را در سررسید تعهد می‌نماید.
 6. بازخرید قبل از سررسید این اوراق براساس مجوز صادره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  توسط بانک صادرکننده و یا ازطریق بازارگردان امکان‌پذیر می‌باشد.

2.بانک ملت

LOG-MELLAT.jpg

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تمایل مردم به استفاده از بانکداری الکترونیکی بانک ملت اخیرا توانسته با خدمات الکترونیک متنوع با امنیت بالا، تعداد بالایی از مشتریان خواستار بانک الکترونیکی را به خود جذب کند و باعث اعتماد هر چه بیشتر مردم به این بانک شده است. بانک ملت علاوه بر سپرده گذاری بلند مدت و سپرده گذاری کوتاه مدت طبق قانون بانک مرکزی چند نوع سپرده گذاری مطمئن دیگه ارائه داده است که در ذیل به تشریح آن می پردازیم:

حساب مهر ماندگار

با افتتاح این حساب اشتراکى بین شما (مهرگذار) و شخص مورد نظرتان (مهرپذیر یا مهر پذیران) با مشخص کردن سهم هر یک در زمان افتتاح حساب، علاوه براین که حق برداشت موجودى حساب در زمان حیات با شما خواهد بود، در زمان پس از شما هدایاى نقدیتان به سادگى قابل انتقال به آنها خواهد بود.

ویژگی‌هاى حساب مهر ماندگار 

 •  حق برداشت از حساب در زمان حیات منحصراً در اختیار مهرگذار مى‌باشد.
 •  اشخاص حقوقى (مانند موسسات خیریه، آموزشى، درمانى و … ) مى‌توانند به عنوان مهرپذیر معرفى شوند.
 •  این حساب فقط با حضور مهرگذار و مهر پذیران (و یا نماینده رسمى اشخاص حقوقى) در تمام شعب بانک افتتاح می‌شود.
 •  این حساب یکى از انواع حساب‌هاى قرض الحسنه پس انداز، سپرده سرمایه گذارى کوتاه مدت عادى، کوتاه مدت ویژه و بلند مدت الکترونیک است.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای گشایش حساب

 •  دارا بودن حداقل ۱۸ سال تمام براى مهر گذار
 • اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملى عکس دار مهرگذار و مهرپذیر
 • ارائه معرفى نامه رسمى و اصل و تصویر اساسنامه، آگهى تأسیس و آخرین تغییرات چاپ شده در روزنامه رسمى کشور براى اشخاص حقوقى
 • رجوع به یکى از شعب بانک ملت برای تکمیل و امضاى فرم‌هاى مربوطه

با حساب مهر ماندگار مى‌توانید براى تمام کسانى که دوستشان دارید (اعضاء خانواده، بستگان، آشنایان …) هدیه‌اى برجای گذارید و یا مبالغ اهدایى خود را در زمان حیات خود به تمام موسسات و سازمان ها (مدارس، دانشگاه‌ها، پرورشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، موسسات فرهنگى، سازمان‌هاى خیریه و بشر دوستانه …) اهدا نمایید، تا در زمانى که نیستید نام نیکتان لبخند بر لبان دیگران بنشاند.

توجه داشته باشید:

برای محاسبه سود کلیه طرح های سپرده گذاری بانک ملت

اینجا

کلیک کنید و به نحوه زیر به محاسبه سودهای خود بپردازید.

Calculate-Profit-1.jpg

 1. برای محاسبه سود بانکی برای سرمایه در وحله اول باید مدت سپرده گذاری خود را مشخص کنید. بلند متد یا کوتاه بودن سپرده گذاری شما در میزان سود شما تاثیرگذار است.
 2. نوع شخص باید در این قسمت مشخص شود و بانک ملت برای هر نوع شخص سپرده گذاری های متنوعی ارائه می دهد.
 3. نوع سپرده و نام طرحی که میخاهید سود بانکی شما برحسب آن محاسبه شود باید در این بخش انتخاب کنید.
 4.  در این کادر باید میزان مبلغی که میخواهید در بانک ملت سپرده گذاری کنید را وارد کنید.
 5. برای تشخیص فرد واقعی از ربات باید حرو انگلیسی نمایش داده شده در این کادر درج شود.
 6. در نهایت با فشردن کلید محاسبه، سود شما در کسری از ثانیه محاسبه و در زیر این کادر به نمایش گذاشته می شود. دقت فرمایید که مبلغ سود ماهانه شما و مبلغ دوم نمایش داده شده سود عایدی شما در طول یکسال می باشد.

3.بانک صادرات

LOGO-saderat.jpg

بانک صادرات نیز علاوه بر دارا بودن سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند، سپرده گذاری قرض الحسنه و جاری در اقدامی جالب در حال تنظیم و اجرای کردن سپرده گذاری هایی همراه با دریافت تسهیلات بانکی می باشد به عنوان مثال می توان به طرح 67 اشاره کرد که در این طرح مشتریان و عموم هموطنان می‌توانند با افتتاح «سپرده کوتاه‌مدت طرح ٦٧»، منابع خود را با نرخ سود ٧ درصد سالانه در شعب بانک صادرات ایران سپرده‌گذاری و در شرایط نیاز، حداکثر ظرف ٤٨ ساعت، ٨٠ درصد آن را با نرخ ٦ درصد تسهیلات دریافت کنند.

شرایط سپرده گذاری و دریافت تسهیلات در طرح 67 بانک صادرات

حداقل مبلغ جهت افتتاح این نوع حساب ٥٠ میلیون ریال و حداکثر سقف تسهیلات پرداختی ٢ میلیارد ریال است. نرخ سود علی‌الحساب در این طرح نیز هفت درصد است. این طرح در قالب عقد مرابحه با اقساط ٣٦ ماهه اجرا می شود و نیازی به وثیقه ندارد.
بانک صادرات ایران با عملیاتی کردن طرح‌هایی همچون «خزانه زرین سپهر»، «اعتبار سپهر»، «پیمان»، «همیاران محرم» و «سپرده کوتاه مدت طرح ٦٧» طی دو ماه اخیر تلاش‌های ویژه‌ای برای تسهیل دریافت تسهیلات با توجه به نیاز‌های متنوع مشتریان، روان‌سازی وصول مطالبات با ایجاد مشوق‌های ارزشمند، ایجاد ارزش افزوده برای دارایی‌های مشتریان و استفاده بهینه از منابع بانکی در مسیر تولید داخلی انجام داده که مورد استقبال  فراوان مشتریان و هموطنان نیز قرار گرفته است.

4.بانک مسکن

logo-maskan.jpg

بانک مسکن با تخصیص تسهیلات مسکن بخش عمده‌ای از مردم را برای سپرده گذاری در خود جذب کرده است و علاوه بر تامین منابع ایجاد مسکن طرح های متنوعی در مسکن دار کردن مردم دارد. از جمله یکی از طرح های متفاوت بانک مسکن نسبت به سایر بانک های ایران می توان به طرح ممتاز بانک مسکن اشاره کرد که با شرایط ذیل به  به سپرده گذاران خود سود پرداخت می کند:

الف ) حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز برای اشخاص حقیقی(عادی):

• افتتاح کنندگان و دارندگان این سپرده ( سرفصلهای 8726 ) در واقع سپرده گذاران سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی هستند که علاوه بر اخذ سود، با توجه به ضوابط تعیین شده توسط بانک امکان برخورداری از اوراق ممتاز را نیز خواهند داشت .
• نرخ سود علی الحساب سپرده در حال حاضر 10 درصد می باشد.
• تعهد بانک درقبال سپرده گذاران حقیقی ( عادی ) این حساب صرفاً محدود به پرداخت سود معادل سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی می باشد.
• قابلیت واریز و برداشت را دارا می باشد.

توجه داشته باشید که: از آنجا که این حساب نیاز به رسوب مبلغ خاصی برای تخصیص اوراق ندارد میتواند گزینه مناسبی برای درآمدهای نامنظم و یا فصلی باشد. البته از آنجا که سقف تخصیص اوراق این حساب بالاتر از انواع دیگر است، برای مشتریان دارای منابع مالی بالا این سپرده پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که تخصیص اوراق به این حساب در تعهد بانک نیست.

سقف تخصیص اوراق:

سقف تخصیص اوراق در یک مرحله برای حساب هایی که پس از گذشت 6 ماه در اولویت تخصیص اوراق شعبه قرار می گیرند 360 میلیون ریال تعیین می گردد (در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)
و سقف تخصیص اوراق برای حساب هایی که پس از گذشت 36 ماه از زمان افتتاح و یا تاریخ آخرین اوراق در اولویت شعبه قرار می گیرند مبلغ500میلیون ریالخواهد بود. (در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)
یادآوری می‌گردد بانک هیچ تعهد و تضمینی در خصوص تعلق اوراق به حساب مشتری نداشته، صرفاً حساب مشتریانی که مطابق ضوابط و مقررات ذیربط در اولویت اوراق تخصیصی شعبه قرار می‌گیرند، مشمول اوراق خواهند گردید.
تخصیص اوراق ممتاز به تعداد محدودی از دارندگان حساب مذکور مقدور بوده و در هر سال براساس وضعیت منابع و مصارف بانک تنها برای درصدی از متوسط مانده‌های حساب مذکور در هر شعبه انجام خواهد گرفت ..
توضیح: محاسبه امتیاز هر حساب براساس جمع کمترین مانده طی هر روز صورت می گیرد.
تخصیص اوراق به یک حساب به دفعات امکان پذیر می‌باشد.

ب) حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی خاص سرفصل های :

• اشخاص حقوقی ( برای کارکنان خود و سایر افراد)
• اشخاص حقیقی خاص
• با هدف سود آوری و یا با هدف خیر
علاوه بر دریافت سود کوتاه مدت مشروط به نگهداری حداقل مانده پس از گذشت 1 ماه می توانند از اوراق بهره مند گردند.
• نرخ سود علی الحساب سپرده در حال حاضر 10 درصد می باشد.
• حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب در سال جاری معادل 100 میلیون ریال می باشد.(از تاريخ 1396/07/16 براي محاسبه اوراق منتهي به 96/8/15 و نمادهاي بعد از آن)
توضیح 1- در صورت تمایل به تخصیص ماهانه اوراق به حساب با درصد‌های تخصیص اوراق ، حفظ حداقل مانده روزانه حساب معادل 182 میلیون ریال الزامی می باشد.
• تخصیص اوراق ممتاز به حساب‌های اشخاص حقیقی خاص و اشخاص حقوقی مادامی که مانده حساب از حداقل تعیین شده توسط بانک(در حال حاضر 100 میلیون ریال) کمتر یا فسخ نگردد تداوم خواهد یافت.
• در صورت کاهش مانده حساب از حداقل تعیین شده، تخصیص اوراق به حساب متوقف و صرفاً حساب مشمول دریافت سود در چارچوب شرایط و ضوابط ذیربط می گردد.
پس از افزایش مانده به حداقل مانده تعیین شده و حفظ مانده مذکور به مدت یک ماه (منتهی به پانزدهم ماه) امتیاز حساب مجددا” از تاریخ افزایش مانده حساب به حداقل تعیین شده مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

پ)  حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز 3 ماهه ویژه (از تاریخ1396/06/11 این سپرده افتتاح نمی گردد.)

1– نرخ سود علی الحساب سپرده در حال حاضر 14 درصد می باشد.
2-حداقل مانده جهت افتتاح حساب و تخصیص اوراق ممتاز به حساب معادل 160 میلیون ریال تعیین می گردد.
3- در صورت تمایل به تخصیص ماهانه اوراق به حساب با درصد های تخصیص اوراق ، حفظ حداقل مانده روزانه حساب معادل 223 میلیون ریال الزامی می باشد.
4- کاهش مانده حساب به کمتر از 160 میلیون ریال موجب فسخ حساب می گردد.
5 – ضرایب افتتاح حساب (قابل برداشت قبل از سررسید) معادل ده میلیون ریال تعیین می گردد.
6 -در صورت فسخ زودتر از موعد وبرداشت قسمتی از سپرده های ممتاز سه ماهه فوق الذکر قبل از 30 روز بدون محاسبه سود می باشد
و پس از گذشت 30 روز و قبل از 3 ماه،با نرخ سود کوتاه مدت عادی منهای 0.5 درصد(درحال حاضر9.5 درصد)امکان پذیر است.
7-نحوه تخصیص اوراق ممتاز ، تابع شرایط حساب سپرده سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی خاص و اشخاص حقوقی ( 8727 و 8728) می باشد

حساب های ممتاز بدون تخصیص سود:

الف) حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز بدون تخصیص سود – اشخاص حقیقی عادی

این نوع از حساب های ممتاز فاقد سود ماهانه می باشند و فقط به آنها اوراق تعلق میگیرد.
با توجه به درصد بالای تخصیص اوراق به این حساب، شرکتهای بزرگ در جهت تامین رفاه کارکنانشان میتوانند از اوراق این حساب برای تامین هزینه مسکن کارکنانشان استفاده کنند. همچنین افراد یا سازمانهایی که به هر علتی قادر یا متمایل به دریافت سود نیستند نیز میتوانند با افتتاح این حساب از اوراق متعلقه و عایدی ناشی از آن استفاده کنند.
همچنین این حساب گزینه مناسبی برای خیرین جهت مشارکت در تامین مسکن اقشار ضعیف نیز می باشد.
• حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب و تخصیص اوراق ممتاز پنجاه هزار ریال می باشد.
• به حساب مذکور سودی تعلق نمی  گیرد.
• نحوه تخصیص اوراق ممتاز، تابع شرایط حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز اشخاص حقیقی عادی (سرفصل 8726) می باشد لیکن اعتبار شعب و اولویت‌‌بندی حساب های مذکور جدا از حساب های سرفصل 8726 صورت می پذیرد.

ب) حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز بدون تخصیص سود – اشخاص حقیقی خاص و اشخاص حقوقی

این حساب ممتاز نیز همانند حساب ۸۷۳۲ فاقد سود میاشد ولی درصد تخصیص بالایی از اوراق را دارد با این تفاوت که حداقل مبلغ موجودی برای دریافت اوراق باید 160 میلیون ریال باشد.تا هر ماه به آن اوراق تعلق بگیرد
1- حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب معادل 50 هزار ریال تعیین می گردد.
2- حداقل مانده جهت تخصیص اوراق ممتاز به حساب معادل 160 میلیون ریال تعیین می گردد.
3- نحوه تخصیص اوراق ممتاز ، تابع شرایط حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز اشخاص حقیقی خاص و اشخاص حقوقی (8727 و 8728) می باشد.

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی ممتاز با سقف تخصیص اوراق 170 میلیون ریال

-شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی این سپرده مشابه سپرده کوتاه‌مدت ممتاز عادی (سرفصل 8726) می باشد

– نرخ سود علی‌الحساب 10%می باشد

– حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب 50 هزار ریال تعیین می‌گردد

 -کمترین مانده روز افتتاح سپرده نیز در محاسبات مربوط به سود و اوراق متعلقه به حساب منظور خواهد شد.

سقف تخصیص اوراق: 

– سقف تخصیص اوراق در یک مرحله برای حساب هایی که پس از گذشت 6 ماه در اولویت تخصیص اوراق شعبه قرار می گیرند 120 میلیون ریال تعیین می گردد( در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)

– سقف تخصیص اوراق برای حساب هایی که پس از گذشت 36 ماه از زمان افتتاح و یا تاریخ آخرین اوراق در اولویت شعبه قرار می گیرند مبلغ 170 میلیون ریال خواهد بود. ( در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)

– یادآوری می‌گردد در این سرفصل نیز مشابه سرفصل 8726، بانک هیچ تعهد و تضمینی در خصوص تعلق اوراق به حساب مشتری نداشته، صرفاً حساب مشتریانی که مطابق ضوابط و مقررات ذیربط در اولویت اوراق تخصیصی شعبه قرار می‌گیرند، مشمول اوراق خواهند گردید.

-سایر شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی حساب فوق از جمله فرم‌ها، مدارک و شرایط افتتاح حساب، روش محاسبه سود ماهانه و اوراق تخصیص یافته به شعبه و حساب‌های مشتریان و … کماکان به قوت و اعتبار خود باقی بوده، تابع شرایط و ضوابط بانک در این‌گونه از حساب‌ها می‌باشد.

5.بانک سپه

logo-serpah.jpg

بعداز ادغام موسسه ثامن با بانک انصار و تلفیق موسسه اعتباری کوثر با موسسه مالی و اعتباری جوانان خیر، سیاسی پولی و مالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درصدد ادغام 5 بانک دیگر در قالب بانک سپه در آمده که بانک های مهر اقتصاد، قوامین، حکمت ایرانیان، انصار و موسه مالی و اعتباری کوثر تشکیل بانک سپه نوین را خواهند داد.هنوز هیچ برنامه‌ای و طرحی از بانک سپه نوین ارائه نشده است و این قسمت در صورت ارائه هر گونه طرحی در زمینه سرمایه گذاری در موعد مقرر بروزرسانی خواهد شد.

6.بانک رفاه

logo-refah.png

بانک رفاه نیز همگام با تمامی بانک با دارا بودن سپرده گذاری های کوتاه و بلند مدت، نسبت به جذب سرمایه گذاری های مردم می کند و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران نسبت به پرداخت سودهای مشتریان اقدام می کند. اما سپرده گذاری که این بانک را از سایر بانک ها متمایز می کند سپرده رفاه فردا می باشد. در این طرح به انتخاب مشتری مبلغ و مدت زمان پرداخت وجه از سوی مشتری تعیین می شود و مشتری ملزم به پرداخت میزان وجه در مدت قید شده در قرار داد می شود.

با عنایت به اینکه در حال حاضر سقف نرخ سود سپرده سرمایه گذاری مدت دار 15 درصد است؛ با فرض ثابت بودن نرخ سود سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار طی دوره سپرده‌گذاری انجام شده از سوی مشتری و پس از آن، سرمایه و یا سود مستمر ماهیانه بابت تودیع کل وجوه واریزی از سوی مشتری و سودهای متعلق به آن نزد بانک، به شرح جدول ذیل است:

مدت سپرده گذاری

مبلغ واریزی ماهیانه

اندوخته مشتری

4سال

0.8  برابر مبلغ واریزی ماهیانه

65 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

5 سال

1.1 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

87 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

8 سال

2.2 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

180 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

10 سال

3.3 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

268 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

15 سال

8 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

642 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

20 سال

17.7 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

1417 برابر مبلغ واریزی ماهیانه

7.بانک صنعت و معدن

Sanatvamadan-logo-LimooGraphic.jpg

بانک صنعت و معدن اولین بانک صنعتی ایران که در وحله اول تمام دولتی به فعالیت خود ادامه می داد و در راستای حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران و حمایت مالی از آن منابع لازم را جمع آوری کرده که دومین بانک ایرانی با قدرت از نظر نشریه بنکر به شمار می آید. با تصمیم دولت تا 50 درصد به بخش خصوصی و سهامداری تبدیل شده است. از جمله سپرده گذاری های متمایز این بانک می توان به سپرده گذاری های ذیل اشاره کرد:

سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ارزی

نوعی حساب بانکی است که در شعب به تقاضای اشخاص حقیقی یا حقوقی و به موجب قرارداد فی مابین بانک و متقاضی افتتاح می گردد. در این نوع حساب مشتری به بانک وکالت با حق توکیل می دهد تا سپرده وی را طبق ضوابط و مقررات بین المللی به کار گرفته و سود حاصله را با رعایت بخشنامه های بانک مرکزی به مشتری پرداخت نماید.

نحوه محاسبه سود سپرده های کوتاه مدت ارزی :

١. سود این حساب‌ها با پیشنهاد معاون بانکی و بین الملل و تصویب هیات مدیره بانک و بدون کسر کارمزد محاسبه میشود.
٢. سود سپرده های ارزی به صورت ارزی قابل پرداخت است.
٣. فرمول محاسبه سود سپرده ارزی به شرح ذیل می باشد که اجزای آن عبارتند از:

27.jpg
x: مبلغ سپرده.
d: تعداد روزهایی که سپرده نزد بانک تودیع شده است.
I: نرخ سپرده کوتاه مدت مصوب هیات مدیره.

8. بانک شهر

logo-sahr.jpg

بانک شهر با اتکا به شهرداری ها در هر شهر متناسب به وظیفه ذاتی خود خدماتی شهریی و آنلاین متفاوتی ارائه می دهد. از جمله یکی از طرح های متفاوتی و نوینی که از بانک شهر ارائه شد، می توان به باجه شبانه روزی بانک شهر اشاره کرد. سرمایه گذاری در این بانک نیز بدلیل یدک کشیدن نام شهرداری ها در کنار خدمات نوین خود به مسئله مورد اعتماد در مردم تبدیل شده است. اگر به دنبال سرمایه گذاری همراه با دریافت تسهیلات هستید پیشنهاد ما برای شما انتخاب بانک شهر می باشد چون سپرده گذاری هایی که برای مشتری های خود ارائه می دهد در همین راستا می باشد. به دو  نموه از طرح های ارائه شد در بانک شهر توجه نمایید و با دیگر بانک توضیح داده شده مقایسه فرمایید:

طرح سپرده سرآمد مسکن شهر

شهروندان می توانند با سپرده گذاری دراین طرح پس از گذشت 3 ماه و متناسب با میانگین موجودی سپرده خود از تسهیلات تعمیر و بازسازی مسکن با نرخ های 12 تا 18 درصد تا سقف یک میلیارد ریال و اقساط 36 تا 120 ماه استفاده کنند.حداقل مبلغ سپرده گذاری 100 میلیون ریال بوده و تسهیلات گیرنده باید مالک شش دانگ ملک به منظور بهره مندی از تسهیلات تعمیر و بازسازی ملک باشد. همچنین در صورت انصراف مشتری از دریافت تسهیلات سود سپرده با توجه به مدت ماندگاری و میانگین موجودی سپرده با نرخ سود 10 درصد محاسبه و به مشتری پرداخت می گردد.

طرح سپرده نشان شهر

شهروندان پس از گذشت حداقل 3 ماه و متناسب با مبلغ سپرده گذاری امکان اخذ تسهیلات معادل نیم تا 2 برابر مبلغ سپرده گذاری را با نرخ های 4 تا 12 درصد و بازپرداخت 12 تا 60 ماه خواهند داشت. حداقل مبلغ سپرده گذاری 20 میلیون ریال بوده و تا سقف یک میلیارد ریال امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد. پس از گذشت حداقل 3 ماه با مراجعه مشتری به شعبه صاحب سپرده امکان پرداخت انواع تسهیلات با توجه به درخواست مشتری و بر اساس میانگین سپرده مشتری وجود خواهد داشت. همچنین در صورت انصراف مشتری از دریافت تسهیلات سود سپرده با توجه به مدت ماندگاری و میانگین موجودی سپرده با نرخ سود 10 درصد محاسبه و به مشتری پرداخت می گردد.

در تمامی طرح های مذکور چنانچه اشخاص حقوقی اقدام به سپرده گذاری نمایند امکان پرداخت تسهیلات به پرسنل زیرمجموعه بر اساس میانگین سپرده شخص حقوقی وجود خواهد داشت.

9.بانک پاسارگاد

Bank_Pasargad_logo.png

بانک پاسارگاد جز معدود بانک های خصوصی سطح کشور می باشد توانسته اعتباری در سطح بانک های دولتی برای سرمایه گذاری در خود ایجاد کند که علاوه دارا بودن طرح های ثابت همگام با بانک های دولتی طرح های طرح متنوع ذیل را مدیریت می کند:

سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام

مشتریان گرامی می توانند با افتتاح سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام علاوه بر برخورداری از سود روزشمار این سپرده، از طریق این سپرده، بدون مراجعه حضوری و به صورت کاملاً اینترنتی در سیستم معاملات آنلاین کارگزاری بانک پاسارگاد نیز ثبت نام نمایند.

شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد به عنوان یکی از کارگزاران پیشرو در ارائه خدمات به روز، مبتنی بر فناوری های نوین کشور، ارائه دهنده خدمات نوین معاملات برخط (Online Trading) می باشد تا دسترسی سریع، آسان و مطمئن را برای سرمایه گذاران به سیستم معاملاتی فراهم نماید.

با بسط و گسترش بازار سرمایه و تمایل سرمایه گذاران به ابزارهای نوین معاملاتی، این کارگزاری ارائه دهنده یکی از پیشرفته ترین سیستم های معاملاتی به کلیه متقاضیان حقیقی و حقوقی معاملات برخط است تا با بهره گیری از آن، امکان خرید و فروش سهام را به صورت اینترنتی و آنلاین برای خود فراهم نمایند.

از مزایای به کارگیری این سیستم، حذف هرگونه مراجعه حضوری به بانک و کارگزاری و انجام کلیه مراحل فرآیند معاملات از طریق سیستم آنلاین در کمترین زمان ممکن است.

گواهی سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری خاص

سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری (خاص) به سپرده ای اطلاق ميشود كه بانك به منظور تجهيز منابع برای تامين مالی طرحهای مشخص جديد سود آور توليدی و ساختمانی و خدماتی و نيز توسعه وتكميل طرحهای سودآور موجود با سررسيد مشخص افتتاح می نمايد و در ازای افتتاح سپرده گواهی سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری (خاص) صادر می نمايد.

 1. اشخاص حقوقی جهت تامين منابع مالی مورد نياز طرح يا طرحهای مشخص خود می توانند درخواست ايجاد سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری (خاص) بنمايند.
 2. گواهی سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری (خاص) صادره توسط بانك با نام يا بی نام بوده و شرايط مهم قرارداد سپرده گذاری در آن قيد می گردد.
 3. گواهی سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری(خاص) قابل انتقال به غير بوده و سپرده گذاران میتوانند اين گواهی را بدون فسخ عقد وكالت و تحمل جريمه در سازمان بورس اوراق بهادار، بانكها يا مؤسسات اعتباری معامله و حقوق خود را صلح نمايند.
 4. بانك می تواند نسبت به قبول سفارش از طرف متقاضيان حقيقی يا حقوقی برای خريد گواهی سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری خاص اعم از اين كه خود ناشر باشد يا نباشد تا زمانی كه اين اوراق در سازمان بورس اوراق بهادار برای معامله پذيرش نشده اند اقدام نمايد.
 5. متقاضی ايجاد سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاری (خاص) بايستی طرح توجيهی فنی، اقتصادی و مالی موضوع سپرده را به همراه ميزان و شرايط پيشنهادی ارائه وبانك آن را بررسي و تائيد نمايد.
 6. پيشنهاد سود علی الحساب سپرده مدت دارويژه سرمايه گذاری (خاص) بايستی بر اساس پيش‌بينی سود آوری طرح توسط متقاضی مطرح و بانك آن را بررسی و تائيد نمايد.
 7. بانك سود علی الحساب اين سپرده ها را در مقاطع تعيين شده و نيز مابه التفاوت سود قطعی و علیالحساب و همچنين اصـــل سپــرده ها را در سررسيد پرداخت می نمايد.

10.بانک اقتصاد نوین

Eghtesad-logo.png

بانک اقتصاد نوین، شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که در سال ۱۳۸۰ با سرمایه ۲۵۰ میلیارد ریال، به‌عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران است. بانک اقتصادنوین در سال مالی ۱۳۹۱ با درآمدی بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد ریال، به‌عنوان دهمین بانک بزرگ ایران برپایهٔ میزان درآمد، شناخته شد. این بانک همچنین در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی، رتبهٔ ۳۷ را به خود اختصاص داد. بانک اقتصاد نوین، نخستین ارائه‌دهندهٔ خدمات بانکداری اختصاصی در ایران بود. بانک اقتصاد نوین توسط شرکت توسعهٔ صنایع بهشهر پایه‌گذاری شد.در بررسی های انجام شده تنها سرمایه گذاری متمایز این بانک می توان به صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري می توان اشاره کرد که نحوه سرمایه گذاری در این صندوق به شکل ذیل می باشد.

صندوق سرمايه‌گذاري چيزي نيست جز مجموعه‌اي از سهام، اوراق مشارکت و ساير اوراق بهادار. در واقع مي‌توان آن را به صورت شرکتي در نظر گرفت که در آن افراد مختلف پول‌هاي خود را روي هم مي‌گذارند و در سبدي از اوراق بهادار سرمايه‌گذاري مي‌کنند. در نتيجه، شما به جاي سرمايه‌گذاري در يک سهم يا اوراق مشارکت خاص در يک صندوق سرمايه‌گذاري مشترک سرمايه‌گذاري مي‌کنيد. شما براساس قوانين و مقررات مرتبط با پرداخت مبلغي در مجموعه‌ي سبد سرمايه‌گذاري مي‌کنيد. همين تنوع در سرمايه‌گذاري سبب کاهش خطر آن مي‌شود و سبب افزايش جذابيت صندوق سرمايه‌گذاري مي‌شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با بهترین بانک برای افتتاح حساب [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
rokhjahannama.ir .
مطمئن ترین بانک برای سپرده گذاری ( معرفی 10 بانک پر سود )

Jun 14, 2020 — این حساب فقط با حضور مهرگذار و مهر پذیران (و یا نماینده رسمى اشخاص حقوقى) در تمام شعب بانک افتتاح می‌شود. این حساب یکى از انواع حساب‌هاى قرض ... ادامه...


www.rade.ir .
بیشترین سود سپرده بانک ها در سال 99 | رده Rade

اگر قصد افتتاح سپرده جدید در بانک‌ها را دارید، آخرین جزئیات و اطلاعات ... بانک‌های صادرات، سپه و ملت در کنار افتتاح حساب کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حاضر امکان صدور ... سود بانکی 50 درصد از ارزش دارایی را بیشتر حفظ نمی کند بهترین پیشنهاد برای ... ادامه...


persianfa1.xyz .
بهترین بانک ایران کدام بانک است - پرشین فا

وگرنه هر بانکی ممکنه برای یک نفر بهترین باشه. ولی به طور عمومی اگر هدفتون از افتتاح حساب صرفا استفاده از خدمات معمولی و الکترونیکی یک بانک مثل همراه بانک ... ادامه...


forum.persiantools.com .
یک سوال در مورد افتتاح حساب کدام بانک بهتر هست دارم | انجمنهای ...

Oct 1, 2009 — بهترين بانك از لحاظ خدمات اينترنتي و كلا همه نظر ملت هست . البته سامان هم خوبه ولي شعبه هاش به خصوص اگه شهرستان باشي خيلي كمه . ادامه...


banki.ir .
خصوصی » Blog Archive » کدام بانک بهتر است؟ - بانکی

کارت عابر بانک شما می تونه قبل از عید در هیچ خودپردازی غیر از خودپرداز خودش کار نکنه. ... از کسانی که در اون بانک حساب دارند بپرسید که آیا بانک سود رو در زمان هایی که تعهد داره ... اگه خوب دقت کنین بهترین بانک موسسه مالی اعتباری مهره ... رمز اینترنت بانک و تلفنبانک رو هنگام افتتاح حساب اگر درخواست کنی همان لحظه می دهند. ادامه...


www.yjc.ir .
چه "حساب بانکی" باز کنم؟ - YJC

Dec 26, 2013 — برای افتتاح حساب در هر بانکی و هر نوع حساب بانکی باید مدارک فوق را به همراه ... این نوع حساب ها بهترین روش برای پس انداز هستند در این نوع حساب ها ... ادامه...


www.yjc.ir .
اسرار محبوبیت پنج بانک مشهور ایرانی - YJC

Jul 18, 2016 — ملت، محبوب ترین بانک در میان شهرستانی هاست و صادرات برترین بانک ... های بخش خصوصی، حساب های خود را در این دو بانک لوکس افتتاح کنند. ادامه...


servatnews.com .
بهترین بانک های ۲۰۱۸ کدامند؟ - روزنامه ثروت

Jun 10, 2018 — بانک‌ها دارای بهترین حساب سپرده ثابت در سال 2018. در هر بخش ... این بانک نیازی به حداقل مبلغ برای افتتاح حساب و باز‌ نگه داشتن حساب ندارد. ادامه...


rasanebank.com .
لیست کامل و جدید نرخ سود بانک ها در سال ۱۳۹۹ . بیشترین سود را ...

May 25, 2020 — بانک‌های صادرات، سپه و ملت در کنار افتتاح حساب کوتاه‌مدت و بلندمدت، در ... میتوانیدبعدازتشخیص بهترین بانک سودسپرده راارزخارجی وطلاوسهام ... ادامه...


nilgamsafar.com .
معرفی بهترین بانک های ترکیه و شرایط افتتاح حساب در آن ...

در صورتی که قصد افتتاح حساب در بانک های ترکیه را دارید باید بدانید که در حال حاضر تنها دو بانک زراعت و ایش بانک به ایرانیان خدمات می دهند. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر