موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

چگونه اثر انگشت همراه بانک ملت را فعال کنیم

نویسنده : سمانه KZ | زمان انتشار : 07 فروردین 1401 ساعت 15:30

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان چگونه اثر انگشت همراه بانک ملت را فعال کنیم را مطالعه خواهید کرد.

ملاحظات امنیتی فعالسازی خدمات سامانه همراه بانک

۱ـ نرم‌افزار سامانه همراه بانک ملت را صرفاً از طریق مراجعه حضوری به شعب بانک ملت یا مراجعه مستقیم به وب‌سایت بانک ملت به آدرس (www.bankmellat.ir) دریافت نموده و هرگز از طریق روش‌های غیر معتبر نظیر بلوتوث (به‌غیراز سامانه بلوتوث شعب بانک)، ایمیل، اینترنتی، دریافت از دوستان، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های متفرقه، اقدام به دریافت و نصب ننمایید.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

۲ـ هنگام نصب نرم افزار همراه بانک، مجوزهای دسترسی لازم برای نصب و پیغام‌های خطای احتمالی را بررسی نموده و در صورت مشاهده مورد مشکوک، آن را به مرکز ارتباط ملت اطلاع دهید.

3ـ هنگام دریافت پاکت محتوی نام کاربری و رمز ورود سامانه همراه بانک، از باز و مخدوش نبودن پاکت اطمینان حاصل نموده و در صورت مخدوش بودن مسئول شعبه را مطلع نمایید.

4ـ توصیه می‌شود علیرغم الزام در تغییر رمز دریافتی از شعبه در اولین ورود به سامانه همراه بانک-نسخه جدید، نام کاربری خود را نیز به منظور افزایش ضریب امنیتی پس از نصب کامل نرم افزار، در اولین فرصت تغییر داده و در محل امن نگهداری نمایید. 

5ـ رمز ورود سامانه همراه بانک-نسخه قدیم ارائه شده توسط شعبه را پس از نصب کامل نرم افزار، در اولین فرصت تغییر داده و در محل امن نگهداری نمایید.

مدیریت رمز ورود

1ـ رمز ورود سامانه همراه بانک خود را در اختیار دیگران قرار نداده و آن را در فواصل زمانی منظم (حداقل هر سه ماه یکبار) و همچنین بنا به ضرورت تغییردهید. 

۲ـ هنگام ورودِ نام کاربری و رمز ورود سامانه همراه بانک، از عدم رویت آن توسط دیگران اطمینان حاصل نمایید.

۳ـ از یادداشت و ذخیره نمودن نام کاربری و رمز ورود سامانه همراه بانک در جایی که امکان سوءاستفاده‌های آتی از حساب بانکی شما را برای یابنده آن فراهم می‌نماید، خودداری نمایید. 

4ـ از انتخاب رمز ورود قابل حدس نظیر سال تولد، سال ازدواج، شماره شناسنامه و...، برای ورود به سامانه همراه بانک خود، اجتناب نمایید.

5ـ توصیه می‌شود در تعریف رمز ورود سامانه همراه بانک خود، از ترکیب حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای ویژه نظیر @،%، $ و غیره استفاده نمایید.

6ـ از انتخاب رمزهای مشابه با رمز کارت‌ها و سایر سامانه‌های بانکی برای سامانه همراه بانک خودداری نمایید.

ملاحظات امنیتی استفاده از سامانه همراه بانک

1ـ پیام‌های دریافتی سامانه همراه بانک که در صندوق پیام‌های برنامه قرار می‌گیرند را پس از خواندن، حذف نمایید.

2ـ همواره از بروز بودن نسخه نرم افزار سامانه همراه بانک خود اطمینان حاصل نمایید و نسبت به بروز رسانی آن اقدام نمائید و در صورت بروز مشکل در بروز رسانی سامانه مزبور مراتب را به بانک اطلاع دهید.

3ـ توصیه می‌شود درصورت ورود به سامانه همراه بانک با حسگر اثرانگشت، با فعال نمودن قابلیت استفاده از نام کاربری و رمز ورود در سرویس‌های حساس نظیر انتقال وجه، خرید شارژ و... ضریب امنیتی استفاده از خدمات مزبور را افزایش دهید. 

4ـ تا حد امکان هنگام اتصال به شبکه‌های بی‌سیم رایگان و عمومی از سامانه همراه بانک استفاده ننمایید.

5ـ پس از اتمام کار در سامانه همراه بانک، با استفاده از گزینه خروج، از سامانه مذکور خارج شوید. 

ملاحظات امنیتی غیر فعالسازی سامانه همراه بانک

1. در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه، یکی از اقدامات ذیل را در اسرع وقت انجام دهید:

‏- اطلاع موضوع به مرکز ارتباط ملت و درخواست غیرفعال سازی سامانه

‏- مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک ملت و درخواست غیرفعال سازی سامانه

‏- استفاده نمودن از قابلیت"فعال‏/غیرفعال نمودن خدمات الکترونیک" موجود در سایت بانکداری اینترنتی به‌منظور غیرفعال نمودن خدمات سامانه همراه بانک نظیر حواله، مانده و سه گردش و...

ـ غیرفعال نمودن سیم‌کارت، از طریق مراجعه به اپراتور تلفن همراه 

2. در صورت تغییر در شماره تلفن همراه یا واگذاری سیم کارت فعلی، اطلاعات مربوط به شماره تلفن همراه خود را در بانک بروزرسانی نمایید. 

3. پیش از فروش یا واگذاری گوشی تلفن همراه خود، نرم افزار سامانه همراه بانک را از روی آن حذف (Uninstall)  نمایید. 

ملاحظات عمومی

1ـ از دریافت (Download) و اجرای نرم افزار و فایل‌های ناشناس و متفرقه روی رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه خود اجتناب نمایید.

2ـ  از بروزرسانی مستمر سیستم عامل، مرورگر وب و سایر نرم افزارهای منصوب روی گوشی تلفن همراه خود اطمینان حاصل نمایید.

3ـ تلفن همراه خود را به نرم افزار ضدویروس معتبر مجهز نموده و آن را به صورت مستمر بروزرسانی نمایید. 

4ـ برای دسترسی به سامانه همراه بانک از ابزارهای فیلتر شکن نظیر VPN استفاده ننمایید.

5ـ  به منظور پیشگیری از بروز مخاطرات امنیتی، از اقدامات ذیل بر روی گوشی تلفن همراه اجتناب نمایید:

-دریافت (Download) و اجرای نرم افزار و فایل‌های ناشناس و متفرقه مشکوک 

-باز نمودن فایل‌های ناشناخته پیوست ایمیل 

-ورود به وبسایت‌های متفرقه و باز نمودن لینک‌های مربوطه 

6ـ گوشی تلفن همراه خود را طوری تنظیم نمایید که در فواصل زمانی کوتاه با استفاده از روش‌های امنیتی (PIN, Pattern, Password و...) قفل گردد.

7ـ از صحت اطلاعات شماره تلفن همراه خود در سامانه همراه بانک اطمینان حاصل نموده و در صورت تغییر اطلاعات مزبور نسبت به بروزرسانی آن از طریق مراجعه به شعبه، اقدام نمایید. 

8ـ  ارسال پیامک جهت ورود به سامانه همراه بانک یا انجام تراکنش‌های مالی، سبب آگاهی شما از سوء استفاده‌های احتمالی و جلوگیری از سوءاستفاده بیشتر است. به محض دریافت چنین پیامک‌هایی در صورتی که عمل مذکور از سوی خودتان صورت نگرفته، نسبت به غیرفعالسازی کارت بانکی و تغییر رمز عبور سامانه‌های بانکی خود اقدام و مراتب را در اسرع وقت به بانک اطلاع دهید. 

9ـ هرگز اطلاعات مهم خود مانند رمز اول و دوم کارت‌ها، کلمه عبور سامانه‌های بانکی، CVV2 و تاریخ انقضای کارت را بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره ننموده یا از طریق پیامک، ایمیل و سایر سامانه‌های ارتباطی نظیر تلفن، شبکه‌های اجتماعی و... برای سایرین ارسال و بازگو نکنید.

10ـ هرگز اطلاعات مهم خود مانند رمز اول و دوم کارت‌ها، کلمه عبور سامانه‌های بانکی، CVV2 و تاریخ انقضای کارت را بر روی کاغذ، تلفن همراه و سایر مکان‌ها و تجهیزاتی که امکان دسترسی به آنها وجود دارد، ذخیره ننموده یا از طریق پیامک، ایمیل و سایر سامانه‌های ارتباطی نظیر تلفن، شبکه‌های اجتماعی و... برای سایرین ارسال و بازگو نکنید.

11ـ بانک هرگز اطلاعات محرمانه شما (نظیر مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، اطلاعات مربوط به کارت و حساب بانکی و...) را از طریق تلفن، ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی، پیشنهاد اتصال به لینک‌های ارتباطی اینترنتی و... درخواست نمی‌کند. در صورت رخداد این مورد، ضمن عدم پاسخگویی به چنین درخواست‌هایی مراتب را سریعاً به بانک اطلاع دهید. 

12ـ از اعمال تغییرات و دستکاری‌های منجر به کاهش سطح امنیت و قابلیت اعتماد سخت افزار و نرم افزار تلفن همراه (نظیر شکستن قفل درگوشی‌های دارای سیستم عامل ISO (Jailbreak) و گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید(Root) و... ) اجتناب نمایید.

13ـ در صورت مشاهده هرگونه اختلال در عملکرد گوشی تلفن همراه یا نیاز به سرویس سخت افزاری و نرم افزاری، به نمایندگی‌های معتبر مراجعه نمایید. 

14ـ هنگامی‌که به بلوتوث و NFC نیازی ندارید از خاموش بودن آن مطمئن شوید.

15ـ از نصب برنامه‌های کاربردی بر روی تلفن همراه که مجوزهای دسترسی بیش‌ازاندازه درخواست می‌کنند، پرهیز نمایید.

16ـ  اخبار مربوط به بانک را فقط از طریق مبادی رسمی دنبال نموده و قبل از هر اقدامی از صحت ادعای مطروحه توسط فرد یا افراد، در قبال انجام خدمات بانکی مطمئن گردید.

17ـ سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir مرجع مفیدی برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به تهدیدات امنیتی است.

18ـ هرگز اطلاعات مربوط به حساب و کارت بانکی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید. 

19ـ  در صورت بروز اشکال در فرآیند استفاده از سامانه همراه بانک و عملیات درخواستی، از یاری جستن از افراد ناشناس جداً خودداری فرمائید.

ارتباط با مرکز ارتباط ملت

مشتری گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل و یا مشاهده شواهد مشکوک در حساب خود و یا دریافت ایمیل/پیامک غیرقابل اطمینان که صحت آنها از سوی شما مورد تایید نمی باشند، حتماً بانک را از طریق شماره تلفن 1556 (تهران) یا 82488- 021(شهرستان) مطلع نمایید.

ed: keramat-980429no:98/626773

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با چگونه اثر انگشت همراه بانک ملت را فعال کنیم [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
bankmellat.ir .
به نام خداوند جان و خرد - بانک ملت

اثرانگشت جهت ورود به سامانه است. به این ترتیب چنانچه تلفن همراه. یا اندروید 6 به باال و حسگر اثر انگشت IOS شما دارای سیستم عامل. باشد، در صورت فعال بودن این ... ادامه...


bankmellat.ir .
بانک ملت> توصیه‌های امنیتی سامانه همراه بانک

3ـ توصیه می‌شود درصورت ورود به سامانه همراه بانک با حسگر اثرانگشت، با فعال نمودن قابلیت استفاده از نام کاربری و رمز ورود در سرویس‌های حساس نظیر انتقال وجه، ... ادامه...


www.eghtesadonline.com .
راه‌اندازی نسخه جدید همراه بانک ملت | اقتصاد آنلاین

Jul 9, 2017 — نسخه جدید همراه بانک ملت با قابلیت های منحصر به فرد، در اختیار مشتریان ... استفاده از اثر انگشت جهت ورود به سامانه به جای ورود نام کاربری و رمز عبور، ... شعبه و با استفاده از رمز فعلی خود نسبت به فعال سازی نسخه جدید اقدام کنند. ادامه...


way2pay.ir .
نسخه جدید همراه بانک ملت با فضایی متفاوت و سرویس‌های تازه ...

Jul 8, 2017 — سامانه جدید همراه بانک ملت در دو نسخه اندروید و ios ویژه آیفون، طراحی شده که نسخه ... استفاده از اثرانگشت جهت ورود به سامانه به‌جای ورود نام کاربری و رمز ... ادامه...


www.bankina.ir .
تشخیص چهره در سامانه همراه بانک ملت فعال شد | بانکینا

Feb 5, 2018 — بانک ملت برای نخستین بار در نظام بانکی کشور، قابلیت تشخیص چهره ... مدل های تلفن همراه اپل، همچنان گزینه”ورود با اثر انگشت”را مشاهده می کنند. ادامه...


naghdineh.com .
استفاده از اثر انگشت برای استفاده از همراه بانک - نقدینه

Jun 3, 2017 — به گزارش پایگاه خبری نقدینه، تعیین هویت از طریق اثر انگشت یکی از ... گیری از آخرین شیوه های فناورانه، فرایند فعال سازی همراه بانک به صورت ... ادامه...


www.bultannews.com .
چگونه از حسگر اثر انگشت موبایل برای ورود به حساب های ...

Sep 13, 2015 — چگونه از حسگر اثر انگشت موبایل برای ورود به حساب های کاربری استفاده کنیم ... اگر تلفن هوشمند شما به یک حسگر اسکنر اثر انگشت مجهز باشد، به کمک اپلیکیشن LastPass می ... اینجاست که می توانیم از حداکثر امنیت LastPass اطمینان حاصل کنیم. ضمنا گزینه استفاده از اثر انگشت هم از همینجا فعال می شود. ادامه...


asrebank.ir .
همه چیز درباره همراه بانک ملت + دانلود - پایگاه آموزشی خبری عصر ...

Mar 13, 2020 — نسخه جدیدی از سامانه همراه بانک ملت تهیه و در اختیار مشتریان قرار گرفته است. ... امکان ورود به سامانه با ابزار احراز هویت بیومتریک ( اثرانگشت، ... ادامه...


banki.ir .
راهنمای فعال سازی و نحوه استفاده از همراه بانک ملت - بانکی

Dec 1, 2013 — برای ساده کردن استفاده از سامانه بانکداری از طریق پیامک، طراحی و تولید نرم افزاری تحت زبان برنامه نویسی جاوا و آندروید (ویژه تلفن همراه) صورت ... ادامه...


www.bankavl.com .
همراه بانک ملت - بانک اول

Aug 31, 2020 — دانلود جدیدترین و آخرین نسخه “همراه بانک ملت ” برای اندروید و ios , . ... ورود به سامانه همراه بانک با حسگر اثرانگشت، با فعال نمودن قابلیت استفاده از ... ادامه...


rahbordemoaser.ir .
راهنمای استفاده از اینترنت بانک ملت-راهبرد معاصر

Sep 6, 2020 — اینترنت بانک ملت نحوه نصب و دانلود آن همچنین استفاده از امکانات و ... اينترنت ‌بانك همراه سرويسي است كه انجام امور بانكي را از طريق اينترنت بر روي ... حتما برای شما هم این سوال وجود دارد که چگونه می توانیم بانکداری اینترنتی را فعال نمایید؟ ... از جمله ورود از طریق اثر انگشت (این قابلیت از بخش تنظیمات اپلیکشن ... ادامه...


downloadly.ir .
دانلود همراه بانک ملت (نسخه جدید) 1.2.4 برای اندروید 4.2 به بالا ...

Oct 11, 2020 — دانلود همراه بانک ملت - موبایل بانک ملت - همراه بانک ملت اندروید - موبایل بانک ... ورود با اثر انگشت; بازپرداخت منظم اقساط; لغو بازپرداخت منظم اقساط; گزارش ... پس از نصب نسخه جدید همراه بانک ملت، نسخه پیشین همراه بانک غیر فعال ... ادامه...


namnak.com .
دانلود جدیدترین و آخرین نسخه “همراه بانک ملت” برای اندروید و iOS

همراه بانک ملت و دانلود نرم افزار همراه بانک ملت آخرین ورژن و نرم افزار همراه بانک ملت اندورید و ... عموم مشتریان بانک ملت است که بصورت رایگان و حضوری می توانند آنرا فعال و استفاده نمایند. ... استفاده از اثر انگشت جهت ورود به سامانه; امکان نمایش نزدیکترین شعبه به مشتری به همراه ... چگونه عکس های پاک شده سامسونگ را ریکاوری کنیم؟ ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه رمز نگار ملت - دانلود | کافه بازار

رمز نگار ملت. همراه بانک ملت. نسخه ۱.۳. نصب از بازار. +۱. میلیون. نصب فعال. 2.2. 1998 نظر. امور مالی ... و راه‌اندازی نرم‌افزار. - استفاده از اثر انگشت جهت ورود به سامانه ... ادامه...


www.tejaratbank.ir .
Tejaratbank:: راهنمای ورود به همراه بانک

با مراجعه به یکی از شعب بانک تجارت فرم مربوط به ثبت نام همراه بانک جدید را ... و حسگر اثر انگشت باشد، در صورت فعال بودن این قابلیت در تلفن همراه، میتوانید ... ادامه...


www.siloo.ir .
دانلود آخرین نسخه همراه بانک ملت + ذکر کامل قابلیت ها | سیلو

بانک ملت در راستاى خدمت رسانى به مشتريان خود اقدام به راه اندازى سامانه همراه بانک ملت ... متمرکز خود و سایرین; خدمات چک : تایید و استعلام; غير فعال کردن ملت کارت ... ادامه...


digiato.com .
نگاهی به خدمات اپلیکیشن همراه بانک ملت [به همراه بررسی ویدیویی]

May 9, 2020 — excerpt%% امروز به سراغ آخرین نسخه اپلیکیشن همراه بانک ملت (نسخه 1.2.0) رفته‌ایم تا نگاهی به ... شاید برای شروع بد نباشد از رابط کاربری آغاز کنیم. ... تمرکز بانک ملت در صفحه خانگی، روی حساب‌های فعال مشتری بوده. ... ورود با اثر انگشت و پشتیبانی از NFC، ارائه انواع نمودار و گزارش، امکان انجام انواع تراکنش‌ها ... ادامه...


www.androidcloob.com .
دانلود برنامه همراه بانک ملت نسخه جدید و قدیمی اندروید + دریافت ...

... بانک ملت را جستجو کرده و به راحتی آنها را بیابید, استفاده از اثر انگشت جهت ... 1- مراجعه به یکی از شعب بانک ملت و تکمیل فرم درخواست همراه بانک ... با سلام من همراه بانک ملت را پیاده کرده ام و در بانک‌ملن حساب جام دارم چگونه انرا فعال ( عملیاتی) کنم. ادامه...


my.bmi.ir .
همراه بام - سامانه بام بانک ملی ایران

اپلیکیشن همراه بام جدید با تکیه بر طراحی کاربر محور و بهره جستن از نظرات ... فعال بودن سرویس سامانه پیام کوتاه بانک ملی ( ساپتا) بر روی حداقل یکی از شماره ... ورود با اثر انگشت (در صورتیکه حداقل نسخه اندروید 6 باشد و گوشی امکان سخت افزاری ... ادامه...


www.bpi.ir .
همراه بانک پاسارگاد - بانک پاسارگاد - بانک هزاره سوم

بانک پاسارگاد خدمت همراه بانک (موبایل بانک) را همراه با دیگر خدمات نوین بانکی خود ارائه می دهد. ... از کجا شروع کنیم ؟ ... جهت دریافت رمز و فعال سازی همراه بانک، به سامانه بانکداری مجازی و یا نزدیکترین شعبه بانک پاسارگاد مراجعه نمایید. ... تجمیعی گردش سپرده / دریافت رمز یکبار مصرف (خدمات کارت) / امکان ورود با اثر انگشت (خدمات ... ادامه...


www.bpi.ir .
همراه بانک راهنمای سامانه پاسارگاد

اثر انگشت. •. درباره ما. •. دفترچه کارت و سپرده. •. شعبه های بانک. شرایط استفاده. از. همراه. بانک پاسارگاد. و. مراحل فعال. سازی. آن. این سامانه مجموعه. ای. از خدمات بانکی را ... ادامه...


www.banksepah.ir .
همراه بانک سپه - بانکداری همراه (Mobile Banking)

همراه بانك سپه بانكداري همراه (Mobile Banking) ... کنند و در فاز آتی امکان بهره‌مندی از این خدمات برای تمامی دارندگان کارت شتابی فعال خواهد شد. ... تسهیل در ورود به همراه بانک، امکان ورود به سامانه با کنترل اثرانگشت (نسخه اندروید و iOS) و تشخیص چهره ... ادامه...


myket.ir .
دانلود رمزنگار بانک ملت -دریافت رمز پویا بانک ملت (فعال سازی ...

دانلود اپلیکیشن رمز یکبار مصرف بانک ملت برای اندروید ] ... نتیجه گیری: با توجه به امکانات برنامه ی رمزنگار از جمله ؛ قفل اثر انگشت، تنظیم سقف تراکنش، کاملا ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر