موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

شرایط ضامن وام اوراق مسکن

شرایط ضامن وام اوراق مسکن

نویسنده : رضا قربانی | زمان انتشار : 06 اسفند 1400 ساعت 18:03

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان شرایط ضامن وام اوراق مسکن را مطالعه خواهید کرد.

انواع وام بانکی, وام مسکن

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

شرایط ضامن وام بانک مسکن:

BV ( بانک وام ) مرجع اصلی مشاوره راهنمای اخذ وام در بانک های ایرانی است

یکی از انواع وام بانکی پر طرفداری وام مسکن است مانند  وام خودرو  طرفداران زیادی دارد

بانک مسکن در بسیاری از موارد به پرداخت وام مسکن به مشتریان خود با سخت گیری نسبت به وام مسکن ۲ ضامن با شرایط کارمند رسمی بودن دولت و اعمال شرایط خاص حقوقی در نظر گرفته است.
این شرایط ضامن وام مسکن نه تنها کمکی به رونق بخش مسکن نمی کند بلکه در فرآیند دریافت وام برای مشتریان خود مشکلاتی ایجاد می کند.

ضامن شدن برای دیگران تا بتواند وام بگیرد این کار مسئولیت سنگینی دارد.
بسیاری از پرونده های قضایی مربوط به ضامن شدن اختصاص یافته و شرایطی برای آن در نظر گرفته شده است.
اما این شرایط باعث می شود کسی ضامن دیگری شود یا خیر؟ در یک امر خیر و کمک رسانی به دیگری شرکت کند؟
مسلما خیر. پس بهتر است قوانین لازم برای ضمانت وام مسکن (شرایط ضامن وام بانک مسکن ) را بدانیم و با آگاهانه در این امر شرکت کنیم تا دچار مشکل نشویم.
شرایط دریافت وام و ضامن در مورد بانک های مختلف و نوع وام متفاوت خواهد بود اما قانون ضمانت ثابت بوده و در مورد همه وام ها به یک شکل خواهد بود.
به عنوان مثال برخی وام ها نیازمند دو ضامن دارای جواز کسب یا حرفه دولتی می باشد در حالی که برای پرداخت وام سفته دریافت میکنند.

شروع

پیشنهاد ویژه به متقاضیان وام مسکن

اگر در سال ۱۳۹۸ قصد دریافت وام مسکن دارید توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای وام بانک مسکن را دانلود و مطالعه نمایید

محتوای دفترچه :

 • آموزش از ۰ تا ۱۰۰ دریافت وام مسکن مطابق با قوانین سال جدید
 • دریافت وام از بانک مسکن بدون نیاز به ضامن
 • آموزش از ۰ تا ۱۰۰ دریافت سریع وام تعمییر مسکن
 • ارائه راهکار های ویژه جهت پرداخت اقساط
 • دریافت وام مسکن تنها در چند روز !!!
 • و ده ها آموزش کاربردی دیگر

این فایل با مشاوره مدیران بانک مسکن گردآوری شده است

جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

دفترچه راهنمای وام بانک مسکن 

عقد ضمان وام مسکن و شرایط ضامن وام بانک مسکن

بر طبق ماده ی ۶۸۴ قانون مدنی«عقد ضمان عبارت است از اینکه شخصی مالی را که بر ذمه دیگری است به عهده بگیرد. متعهد را ضامن ، شخص دیگر ی که ضامن ضمانت او را به عهده دارد را مضمون له و شخص ثالث مضمون عنه یا مدیون اصلی می گویند.

شرایط ضامن وام مسکن ۱۳۹۸

 •  ضامن بایدعاقل بالغ و رشید باشد.
 • در ضمانت لازم نیست که ضامن مضمون عنه یعنی مدیون اصلی را بشناسد بلکه تنها تمییزآن کفایت
 • عقد ضمانت عقدی لازم است یعنی شخص ضامن نمی تواند آن را فسخ کند. قراردادی است بین ضامن و طلبکار صورت می گیرد که شرایط آن عبارت است از:

ضمانت به معنی ضامن شدم یا تکفلت به معنی به عهده گرفتم وتقبلت به معنی تقبل کردم و مانند آن و اگر به جای این الفاظ بگویید مال تو نزد من است یا برمن است یا آنچه بر اوست بر من است باشد شرایط ضمانت درست نخواهد بود و لذا ایجاب با این الفاظ صحیح نیست. پس از ایجاب طلبکار قبول می کند و رضایت بدهکار نیاز به تصریح نداردو فوریت شرط نیست.

 • رضایت مضمون عنه به منظورمدیون اصلی: رضایت بدهکار نقشی در شرایط ضمانت ندارد زیرا رضایت آن به صورت داوطلبانه بوده است به اینصورت که اگرکسی داوطلبانه و بدون اینکه بدهکار از او بخواهد ضامن شود و عقد ضمانت را قبول کند صحیح می باشد و بدهکار حق اعتراض را نخواهد داشت.
  فقط در نهایت ضامن حق مراجعه به بدهکار را ندارد.
 •  بخشش طلب توسط طلبکار: اگر طلبکار طلب خود را به ضامن ببخشد ، ضامن نمى‏تواند از بدهکار چیزى درخواست کند ، و اگر مقدارى از آن را ببخشد نمى‏تواند آن مقدار را از شخص بدهکار بخواهد ، ولى اگر همه آن را یا بخشى از آن را هبه کند ، یا از باب خمس ، یا زکات ، یا صدقات و امثال آن حساب کند ، ضامن مى‏تواند از بدهکار درخواست کند.
 •  ثروتمند بودن ضامن و یا با خبر از فقیر بودن توسط طلبکار:
  ضامن باید از شرایط مالی برخورد باشد درصورتی که بتواند بتواند طلب بدهکار را بدهد و یا اینکه طلبکار از نداشتن مال او با خبر باشد

پیشنهاد ویژه  به متقاضیان 

برخی به دلیل عدم آگاهی کامل از شرایط و ضوابط برای وام های اقدام می کنند که اصلا توجیه ندارد اولین شرطی که هر وام گیرنده ایی باید داشته باشد توانایی محاسبه سود وام است !

ممکن است سازمانی به شما وامی با سود ۱۴% پیشنهاد کند اما اگر تمامی پارامترها را در کنار هم قرار دهیم متوجه خواهیم شد وام ۲۲% توجیه بیشتری دارد تا وام پیشنهادی بنابراین توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی نحوه محاسبه سود وام بانکی را بلد باشید .

مرحله بعد اطلاع از شرایط دریافت وام از بانک های مختلف است ممکن است دربانکی طرحی چند ماه باز شود با شرایط ویژه

به همین دلیل سایت بانک وام با استفاده از تیمی متخصص و با تجربه از مدیران ارشد بانک های مختلف فایل راهنمای دریافت وام تهیه کرده است .

این فایل مستمر به روز رسانی می شود

برخی از محتوای فایل راهنمای دریافت وام عبارت است از :

 • آموزش محاسبه سود وام بانک
 • آموزش وام خرید کالا
 • آموزش دریافت وام تعمییر مسکن
 • آموزش دریافت وام مخصوص مهندسین
 • آموزش دریافت وام مخصوص وکلا
 • آموزش دریافت وام مخصوص متخصصین
 • دریافت وام برای دفاتر اسناد رسمی
 • آموزش دریافت وام ویژه پزشکان
 • وام کارتخوان فروشگاهی
 • آموزش گشایش اعتباری اسنادی
 • ضمانت نامه
 • آموزش دریافت وام های قرض الحسنه با سود فوق العاده پایین

برای دانلود این فایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

وام

شرایط حقوقی ضمانت وام مسکن و شرایط ضامن وام بانک مسکن 

برداشت پول از حساب ضامن: ضامن پس از قبول عقد ضمانت ، فرم قرارداد وام مسکن را امضا می کند و با امضای ضامن به طلبکار این اختیار داده میشود که درصورت عدم پرداخت بدهی توسط بدهکار،طلبکار بدهی خود را از فیش حقوقی و موجودی حساب ها و سپرده های متعلق به ضامن برداشت شود.
شخص ضامن باید توجه داشته باشد روزی برای برداشت پول از حساب بانکی خود با حساب خالی روبرو شد نباید تعجب بکند.
بدلیل اینکه قبل از اجازه ی هر گونه برداشت را از حساب خود به طلبکار داده است.

اگر به دنبال دریافت وام فوری بدون نیاز به ضامن و سپرده گذاری هستید این مطلب را از دست ندهید

وام فوری

شکایت ضامن از بدهکار و شرایط ضامن وام بانک مسکن

شرایط ضامن وام بانک مسکن : امروزه با شرایط موجود برای شخص ضامن، ضامن بسیار کم شده است زیرا مدیون اصلی ناپدید شده و در اینصورت ضامن می ماند و بار سنگین بدهی بدهکار اما پس از به وجود آمدن این شرایط برای ضامن ، بسیاری اشخاص براین باورند که هیچ کاری نمی توان کرد جز پرداخت اقساط وام مسکن سر موعد مقرر آن. اما به هیچ وجه اینطور نخواهد بود.
ماده ۷۰۹ قانون مدنی شرح میدهد که ضامن حق مرجوع به مضمون عنه را ندارد، مگر بعد از ادای دین… بنابراین می توان نتیجه گرفت که ضامن پس از پرداخت دینی که ضمانت آن را بر عهده گرفته است، می تواند به مدیون (مضمون عنه) رجوع کند و حق خود را بگیرد به اینصورت که ضامن می تواند در زمان توافق بر ضمانت، از مدیون ضمانت هایی را بگیرد؛ بدین ترتیب که مدیون به مقدار مبلغ مورد ضمانت به ضامن سفته یا چک داده و ضامن را از بابت بازپرداخت اقساط یا دیگر تعهدات راحت کند و شرایط را برای ضمانت آسان می کند.
دقت داشته باشید، ابتدا این کار به این دلیل لست که بتوان مدیون اصلی را مورد تعقیب کیفری قرار داده، بلکه از ترس زندان و محدودیت هایی از قبیل مسدود شدن حساب بانکی، محرومیت از داشتن دسته چک به طور موقت یا دائم، حق ضامن را ادا شود.
ضامن در فقره یا فقره های چکی که از کسی که ضمانتش را می کند، باید این موارد را رعایت کند: چک باید تاریخ دار باشد، یعنی این که اگر آخرین قسط وام ۵ سال دیگر است، تاریخ مندرج در چک بعد از این تاریخ مشخص شده باشد و دیگر آن که تاریخ صدور چک در آن گوشه و پایین چک ذکر نشود، بر این اساس بند (ه) ماده (۱۳) قانون صدور چک به صورت زیر بیان می کند:
«در صورتی که ثابت گردد چک بدون تاریخ صادر شده و یا تاریخ واقعی صدور چک مقدم بر تاریخ مندرج در متن چک باشد صادرکننده چک قابل تعقیب کیفری نیست» هم چنین در متن چک هدف از پرداخت چک که همان تعهد یا شروط می باشد، نوشته نشود و نیز چک حتما دارای امضا باشد.

شرایط ضامن وام بانک مسکن

شروع

پیشنهاد ویژه به متقاضیان وام مسکن

اگر در سال ۱۳۹۸ قصد دریافت وام مسکن دارید توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای وام بانک مسکن را دانلود و مطالعه نمایید

محتوای دفترچه :

 • آموزش از ۰ تا ۱۰۰ دریافت وام مسکن مطابق با قوانین سال جدید
 • دریافت وام از بانک مسکن بدون نیاز به ضامن
 • آموزش از ۰ تا ۱۰۰ دریافت سریع وام تعمییر مسکن
 • ارائه راهکار های ویژه جهت پرداخت اقساط
 • دریافت وام مسکن تنها در چند روز !!!
 • و ده ها آموزش کاربردی دیگر

این فایل با مشاوره مدیران بانک مسکن گردآوری شده است

جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

دفترچه راهنمای وام بانک مسکن 

حتما ببینید

وام بانک شهر

وام بانک شهر وام بانک شهر : BV ( بانک وام ) مرجع اصلی مشاوره راهنمای …

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


برچسب ها : شرایط ضامن وام اوراق مسکن


سایر منابع و مطالب مرتبط با شرایط ضامن وام اوراق مسکن [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
bankvam.com .
شرایط ضامن وام بانک مسکن (( اطلاعیه جدید و بسیار مهم ))) + ...

اما این شرایط باعث می شود کسی ضامن دیگری شود یا خیر؟ در یک امر خیر و کمک رسانی به دیگری شرکت کند؟ مسلما خیر. پس بهتر است قوانین لازم برای ضمانت وام مسکن ( ... ادامه...


kilid.com .
انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال 99 | کیلیدمگ

برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی ۴۰ برگ از این اوراق لازم خواهد بود. سود بازپرداخت وام مشترک ۱۸ درصد است. با توجه به ضوابط فعلی، نیازی به داشتن ضامن وام مسکن وجود ... ادامه...


www.mizanonline.com .
ضامن برای دریافت وام مسکن لازم نیست؛ فیش حقوقی بیاورید

Mar 16, 2019 — مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن گفت: اگر متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن، فیش ... شناسایی واجدان شرایط دریافت تسهیلات مسکن احراز تمکن مالی فرد متقاضی برای پرداخت اقساط ماهانه ... در چه صورت برای وام مسکن، شعبه از متقاضی، ضامن می‌خواهد؟ ... اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جديد ... ادامه...


www.ion.ir .
وام مسکن ضامن نمی خواهد - ایران آنلاین

Mar 16, 2019 — ایران آنلاین-وام مسکن ضامن نمی خواهد : : مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل ... نحوه شناسایی واجدان شرایط دریافت تسهیلات مسکن احراز تمکن مالی فرد ... ادامه...


vakiltop.com .
شرایط، مراحل و مدارک لازم جهت گرفتن وام مسکن و بررسی انواع وام ...

Jun 15, 2020 — در این مقاله مراحل و شرایط گرفتن وام مسکن را برای شما شرح خواهیم داد. ... وام هایی که افراد با اوراق ممتاز از بازار بورس دریافت می‌کنند. ... برای دریافت این وام داشتن یک ضامن معتبر به همراه یک فیش حقوقی خاص و درآمد ماهانه ۳ برابر مبلغ ... ادامه...


dadrah.ir .
نحوه دریافت وام مسکن | نحوه دریافت وام اوراق بانک | شرایط ... - دادراه

سلام میخواستم بدونم الان برای دریافت وام مسکن 140میلیونی اوراق نیازی به ضامن هست ؟ شرایط ضامن چیه ؟ و اگر کسی شغل نداشته باشه مثلا همسر من بخواد برای من که ... ادامه...


www.2nabsh.com .
شرایط ضامن برای دریافت وام مسکن مهر چیست؟ - مشاوره و پرسش و ...

مشاوره و پرسش و پاسخ شرایط ضامن برای دریافت وام مسکن مهر چیست؟ ... بازپرداخت تسهیلات دریافت شده وجود دارد یا خیر، از مهم‌ترین ضوابط و شرایط پرداخت یا عدم پرداخت تسهیلات به فرد متقاضی است. ... با کاهش قیمت اوراق مسکن، وام مسکن ارزان شد! ادامه...


javabkoo.com .
شرایط ضامن این وام اوراق چطوریه؟ به چند ضامن نیاز داره؟ - جوابکو

چگونه می توانید وام مسکن با اقساط 20 ساله دریافت کنید؟ به گفته مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، برای تقویت توان اقتصادی افرادی ... ادامه...


www.eghtesadnews.com .
دریافت وام مسکن در چه شرایطی نیاز به ضامن دارد؟ - اقتصاد نیوز

Mar 16, 2019 — اقتصاد در رسانه‌ها · جهش بزرگ در معاملات اوراق/ کاهش نرخ سود در همه سررسیدها · انتخاب نماینده ایران به عنوان رئیس هیئت عامل اوپک · سیاه چاله اقتصاد ... ادامه...


www.eghtesadonline.com .
وام ودیعه مسکن چند ضامن می‌خواهد؟ | اقتصاد آنلاین

Sep 14, 2020 — در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک‌ها برای دریافت سه ضامن ... از ۴۴۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن، ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت ... ادامه...


www.bank-maskan.ir .
مدارک لازم جهت تشکیل پرونده - وب سایت اینترنتی بانک مسکن

مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی جهت تشکیل پرونده تسهیلات ساخت مسکن عبارتند از : اشخاص حقیقی: 1- اصل و کپی تمام صفحات اسناد مالکیت 2- اصل وکپی ... ادامه...


vamchi.com .
جدیدترین شرایط دریافت وام خرید مسکن بدون اوراق در سال ۱۳۹۹ ...

كافی است متقاضیان، ضمانت های مورد نیاز آگهی های وام مسکن ثبت شده موجود در سایت وام چی را تامین نموده و بدون سپرده گذاری اقدام به دریافت این وام ها نمایند. آگهی های وام ... ادامه...


address.ir .
انواع وام مسکن در سال ۹۹، با شرایط این وام‌ها آشنا شوید - بلاگ آدرس

Sep 6, 2020 — برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی۴۰ برگ از این اوراق لازم خواهد بود. سود بازپرداخت وام جعاله، ۱۸ درصد است. با ضوابط فعلی، نیازی به داشتن ضامن وجود ... ادامه...


www.mojnews.com .
یک ضامن برای وام ودیعه مسکن کافی است/ فروش مسکن ملی غیر ...

Sep 7, 2020 — اصلانی در خصوص شرایط افراد برای دریافت وام ودیعه گفت:در تمام برنامه های حمایتی بخش مسکن، افراد مطابق قانون ساماندهی باید احراز صلاحیت شوند. ادامه...


www.yjc.ir .
بهترین روش دریافت " وام مسکن اولی‌ها " +شرایط و مدارک مورد نیاز

Nov 5, 2018 — بهتر است پیش از این که بخواهیم از شرایط و مدارک لازم دریافت وام مسکن اولی ها بگوییم در ... معرفی یک ضامن معتبر با دارا بودن فیش حقوقی خاص و درآمد ماهانه به صورت سه ... میشه برای خرید خونه ای که وام اوراق داره وام مسکن اولی گرفت؟ ادامه...


blog.eskano.com .
نحوه دریافت وام مسکن با اوراق تسه و توضیحات و میزان قساط ...

شرح کامل شرایط جزئیات وام اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، توضیح کامل تمام مراحل دریافت وام مسکن از ابتدا تا انتها در مجله وبسایت اسکانو. ادامه...


shabesh.com .
شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن از 5 بانک معتبر ایران - شابش

درخواست وام. افتتاح حساب قرض الحسنه; خرید حداقل 2 میلیون تومان اوراق مسکن; حداکثر زمان باز پرداخت وام 60 ماه; نیاز به ضمانت ( سند ملک ) ... ادامه...


donya-e-eqtesad.com .
هفت‌خوان وام مسکن یکم - روزنامه دنیای اقتصاد

May 20, 2018 — اغلب این موانع پیش‌روی متقاضیان دریافت تسهیلات از محل اوراق مسکن نیز قرار دارد. ... در خوان سوم متقاضی دریافت وام مسکن باید نسبت به تامین ضامن اقدام کند. ... در خوان ششم لازم است شرایط ملک از نظر مقاومت لرزه‌ای با آنچه بانک ... ادامه...


www.bankavl.com .
ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ وام ۵۰ میلیونی با ۲ ضامن!

Sep 14, 2020 — بانک اول - محمود محمودزاده پیش از ظهر امروز در یک برنامه رادیویی از اتمام مهلت تکمیل ثبت نام و مدارک متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان روز ... ادامه...


www.baharnews.ir .
وام ودیعه مسکن چند ضامن می‌خواهد؟ - بهار نیوز

Sep 14, 2020 — به گزارش ایرنا، وزارت راه و شهرسازی با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه مسکن ملی یکبار دیگر با تاکید بر شرایط آسان دریافت وام ودیعه اجاره خبر داد که در ... ادامه...


www.rade.ir .
شرایط وام ازدواج در سال 99 ‌| جدیدترین خبرها و تغییرها | رده Rade

... شرایط دریافت وام ازدواج سال 99 مبلغ و میزان اقساط و مدارک لازم و شرایط ضامن های وام ... بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ... ادامه...


www.rade.ir .
شرایط وام خرید مسکن انواع بانک ها در سال 99 | رده Rade

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ وام خرید مسکن از بانک‌های مختلف را در سایت رده ببینید +جدول ... بانک مسکن این وام را به دو صورت پرداخت می‌کند: وام مسکن یکم و وام اوراق. ادامه...


maskanbankblog.com .
۱۰ نکته درباره وام اوراق بانک مسکن که نمیدانستید!! – وبلاگ ...

Nov 19, 2017 — تعیین شرایط ضامن و موافقت با آنچه گفتید، در حیطه اختیارات شعبه می باشد. 0. پاسخ ... ایا برای خرید وام اوراق مسکن باز نیاز به ضامن هستش؟؟؟ -1. ادامه...


banker.ir .
مدارک لازم برای دریافت وام های پرطرفدار - بنکر

به گزارش بنکر (Banker)، معمولاً شرایط دریافت وام و ضامن در مورد بانک‌های مختلف و نوع ... زمان بازپرداخت وام مسکن 6 تا 18 سال است که به دوره سرمایه‌گذاری فرد در بانک ... ادامه...


www.sarpoosh.com .
اوراق مسکن و شرایط دریافت وام (+جزئیات) - سرپوش

ضمانت وام مسکن زوجین و انفرادی به دو نوع است. در نوع اول سند مسکن خریداری شده به رهن بانک در می آید. وام گیرنده مسئول است در مدت زمان ومشخص شده مبلغ وام خود را پرداخت ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر