موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

مدارک لازم برای وام ازدواج

مدارک لازم برای وام ازدواج

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 20 دی 1399 ساعت 21:52

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان مدارک لازم برای وام ازدواج را مطالعه خواهید کرد.

وام ازدواج از آن وام‌هایی است که مثل شتر بالاخره در هر خانه‌ای می‌خوابد. فقط باید خوش‌شانس باشید و در زمان مناسب، در جای مناسب باشید و تصمیم مناسب بگیرید! نتیجه این «مناسب»ها می‌شود وامی با کمترین میزان سود. حالا اگر اوضاع مملکت هم بر وفق مراد باشد، عدد این وام هم با توجه به تورم افزایش می‌یابد.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

از اقدامات دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ می‌توان به افزایش ۲۰ میلیونی وام ازدواج اشاره کرد. در سال ۹۷ به هر فرد 15 میلیون وام تعلق می‌گرفت که این رقم در سال ۹۸ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و در سال 99 هم این مبلغ 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده. نرخ سود این وام 4 درصد و دوره بازپرداخت آن 84 ماهه است. در این شرایط سخت اقتصادی، این وام می‌تواند باری کوچک از دوش جوانان در آستانه ازدواج و خانواده‌های آن‌ها بردارد.

ٰ

تازه‌ترین خبر | شرایط وام ازدواج 100 میلیون تومانی در سال 99

وام ازدواج در سال ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون تومان است. آنطور که نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه به خبرگزاری‌ها گفته این وام برای هر یک از زوج‌ها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است و زوج‌ها می‌توانند برای مخارج اولیه زندگی روی ۱۰۰ میلیون تومان حساب کنند.

بر اساس این مصوبه، بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز و قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به آنهایی که تاریخ عقدشان بعد از یکم فروردین ۹۶ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت کند. اگر تاریخ عقد فردی قبل از تاریخ ۱۳۹۶/۱/۱ باشد مشمول وام ۵۰ میلیونی نمی‌شوند و وام ۳۰ یا ۱۵ میلیونی تومانی به زوج تعلق می‌گیرد.

ٰ

شرایط متقاضیان دریافت وام ازدواج

شرایط متقاضیان وام ازدواج در سال 99 به شرح زیر است:

اولین شرط برای دریافت این وام داشتن تابعیت ایران است. پس این وام معزز به اتباع دیگر کشورها پرداخت نمی‌شود.

از مهم‌ترین شرایط متقاضیان دریافت وام این است که فرد متقاضی پیش‌تر از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده نکرده باشد. هر فرد تنها یک‌بار می‌تواند این وام را بگیرد. این‌که فرد متقاضی قبلاً ازدواج کرده باشد برای دریافت وام معیار نیست، اگر فرد در ازدواج قبلی خود وام نگرفته باشد هنوز مشمول دریافت وام است.

[در انتهای همین مطلب، بخش سوالات متداول را حتما بخوانید]

ٰ

مدارک لازم برای ثبت‌نام وام 50 میلیونی ازدواج

ezdevaj20vaam_main.jpg

بدیهی است مهم‌ترین مدرک برای دریافت این وام سند ازدواج است. اصل و کپی سند ازدواج را به همراه داشته باشید. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه زوجین از مدارکی است که بانک از شما می‌خواهد. از ضروریات ثبت‌نام داشتن کارت ملی (دائم یا موقت) است. اگر هنوز برای دریافت کارت ملی اقدام نکرده‌اید زودتر دست بجنبانید.

اصل و کپی مدارک شناسایی ضامن یا ضامن‌ها از جمله مدارک مورد درخواست بانک از شما خواهد بود. فرد متقاضی می‌بایست آدرس محل سکونت و کدپستی ده‌رقمی خود را هنگام ثبت‌نام در سامانه تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج وارد کند. پس از ثبت‌نام در سامانه یک کد رهگیری 10 رقمی از سامانه دریافت می‌کنید. این کد رهگیری 10 رقمی را جایی یادداشت کنید چون در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

ٰ

شرایط ضامن تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج قیدشده است وام برای هر یک از زوجین مبلغ ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت 7 ساله است و با اخذ یک ضامن معتبر و سفته قابل دریافت است. حتی اشاره‌شده است که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌توانند يارانه پرداختی به اشخاص را به‌عنوان تضمين در مورد وام ازدواج قبول کنند.

تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹: «چنانچه متقاضی اخذ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به همان بانک دریافت‌کننده یارانه خود مراجعه کرده باشد، مراتب در چارچوب بخشنامه‌های مربوط به اعطای تسهیلات به پشتوانه یارانه واریزی قابل اجراست.»

این افزایش وام ازدواج خبر بسیار خوب و امیدوارکننده برای جوانان است اما این در حالی است که بیشتر شعب پس از افزایش مبلغ وام به 30 میلیون، از متقاضیان تعداد ضامن‌های بیشتری می‌خواستند چه برسد به حالا که وام به 50 میلیون رسیده. پس قبل از هر اقدامی، از شعب مختلف بانک‌ها اطلاعات دقیق در مورد تعداد ضامن‌ها بگیرید.

تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹: «چنانچه زوجین در سامانه ازدواج هر دو نفر، یک بانک را انتخاب کرده باشند، ارائه یک ضامن معتبر، منوط به کفایت میزان حقوق دریافتی آن ضامن برای اقساط هر دو قرارداد زوجین امکان‌پذیر است.»

لازم است ضامن‌ها فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوق خود را به بانک ارائه دهند. اغلب بانک‌ها بازنشستگان را به‌عنوان ضامن وامشان می‌پذیرند. ضامن می‌تواند کارمند رسمی یا پیمانی دولت یا نیروی‌های نظامی و انتظامی باشد. ضامن می‌تواند کاسب دارای پروانه کسب باشد منوط به این‌که در زمان ضمانت فعالیت اقتصادی داشته باشد.

تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | قبلا این مورد اعلام شده بود ولی باز بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹ روی آن تاکید کرد که: «اگر خود فرد متقاضی کارمند رسمی یا پیمانی دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و مؤسسات عـمومی (مانند کمیته امداد، شهرداری‌، هلال‌احمر و بنیاد)، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعـتباری باشند با ارائه گواهی کسر از حقوق خود دیگر نیاز به ضامن ندارند»

تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی | بنابر اعلام بانک مرکزی در ۲۳ خرداد ۹۹ شرایط دیگر ضامن‌ها چنین اعلام شده است: «ضمانت یک نفر دارنده حساب جاری فعال و خوش‌حساب که به تأیید و تشخیص شعبه پرداخت‌کننده رسیده باشد. / در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی، ضمانت یک نفر ساکن روستا که اهلیت و صلاحیت وی توسط شورای اسلامی روستا تایید شود (ممهور به مهر شورا) / سایر وثایق قابل قبول از جمله دریافت سفته، چک معتبر و سپرده‌های متقاضی و بستگان آنان.»

ٰ

نرخ سود و محاسبه اقساط وام ازدواج

بازپرداخت وام ازدواج ۷ ساله (۸۴ ماه) است. نرخ سود آن 4 درصد در نظر گرفته شده. اقساطش به‌طور مساوی است. به این ترتیب مبلغ قسط وام ۵۰ میلیون، به ازای هر نفر، حدود ۵۹۵ هزار تومان می‌شود. (یعنی زن و شوهر باید مبلغ یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان را ماهانه کنار بگذارند). بد نیست بدانید کارمزد ۴ درصدی وام به رقم قسط اول هر سال (تا دوسال) اضافه می‌شود.

ٰ

شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج به مطلقه‌ها (ازدواج دوم)

وام ازدواج تنها یک‌بار به هر فردی تعلق می‌گیرد. اگر فردی در ازدواج اول خود از این وام استفاده کرده باشد، دیگر نمی‌تواند دوباره وام بگیرد. حالا هرچندبار که دوست دارد و می‌تواند ازدواج کند! اما اگر فرد در زمان ازدواج اول خود وام دریافت نکرده باشد، در ازدواج دوم خود می‌تواند برای وام ازدواج ثبت‌نام کند.

اگر فردی در طول زمان ازدواجش ثبت‌نام کرده باشد اما قبل از گرفتن وام، طلاق بگیرد همچنان مشمول دریافت وام ازدواج است و می‌تواند پس از ازدواج مجدد وام دریافت کند. به یاد داشته باشید تنها دو سال بعد از تاریخ عقد فرصت برای ثبت‌نام وام در سامانه دارید. پس می‌توان گفت وامی مختص ازدواج اول نیست، معیار این است که هر فرد تنها یک‌بار و فقط یکبار در زندگی‌اش می‌تواند از تسهیلات ازدواج استفاده کند و فرقی نمی‌کند این استفاده در زمان ازدواج چندم فرد است.

ٰ

کدام بانک‌ها وام ازدواج ارائه می‌دهند؟

در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج که وارد می‌شوید، در قسمت سمت چپ سایت لیست بانک‌های ارائه‌دهنده وام ازدواج را مشاهده می‌کنید که به ترتیب زیر است:

بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پست‌بانک ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک پارسیان، بانک سامان، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک انصار، بانک گردشگری، بانک دی، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک توسعه تعاون، بانک ایران‌زمین، بانک حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری کوثر، بانک پاسارگاد، بانک آینده، بانک اقتصاد نوین، بانک قوامین، موسسه اعتباری ملل، بانک شهر، بانک سینا، موسسه اعتباری نور، بانک توسعه صادرات، بانک مشترک ایران ونزوئلا، بانک خاورمیانه، بانک سرمایه، موسسه اعتباری کاسپین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با مدارک لازم برای وام ازدواج [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
ve.cbi.ir .
شرايط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج

تبصره 2 : اقرارنامه ازدواج يا هر مدرک مشابه که در ساير اديان رسمی توسط مراکز اقليت‌های دينی در داخل کشور مورد تاييد قرار گيرد معادل عقدنامه تلقی گرديده و اين ... ادامه...


www.rade.ir .
شرایط وام ازدواج در سال 99 ‌| جدیدترین خبرها و تغییرها | رده Rade

مدارک لازم برای ثبت‌نام وام 50 میلیونی ازدواج. وام ازدواج. بدیهی است مهم‌ترین مدرک برای دریافت این وام سند ازدواج است. اصل و کپی سند ازدواج را به همراه داشته باشید. ادامه...


khabarbanoo.com .
شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام ازدواج - خبربانو

Apr 29, 2019 — در این شرایط اقتصادی میزان وام ازدواج و شرایط گرفتن این وام می تواند یکی از دغدغه های زوج های جوان باشد در این گزارش می‌توانید شرایط و مدارک لازم ... ادامه...


www.banksepah.ir .
در مورد وام ازدواج - بانک سپه

5- متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فقط از تاریخ وقوع عقد، به مدت 2 سال شمسی (24 ماه) مهلت ثبت نام برای استفاده از تسهیلات موصوف را دارند. ب - مدارک مورد نیاز ادامه...


bankvam.com .
مدارک لازم برای وام ازدواج در سال 1398 چیست ؟ + جزئیات کامل

مدارک لازم برای وام ازدواج در سال جدید و شرایط ویژه بانک مرکز برای پرداخت آن توصیه می شود قبل از هر اقدامی این مطلب را مطالعه نمایید. ادامه...


www.2nabsh.com .
ثبت نام وام ازدواج سال 99 【 بدون نیاز به ضامن】 | ۲نبش

Oct 15, 1999 — فهرست مطالب «وام ازدواج». چگونه میتوانم در سامانه‌ی «وام ازدواج» ثبت نام کنم؟ (ثبت نام وام ازدواج); برای ثبت نام در وام ازدواج چه مدارکی لازم است؟ (مدارک ... ادامه...


www.mojnews.com .
نحوه ثبت نام وام ازدواج 30 میلیون تومانی/ شرایط پرداخت وام ازدواج ...

مدارک مورد نیاز برای اخذ وام ازدواج. ارائه اصل و کپی سند ازدواج; ارائه کپی و اصل صفحات شناسنامه زوجین; ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی ضامن ها; ارائه کپی و اصل کارت ... ادامه...


rokhjahannama.ir .
آموزش نحوه ثبت نام وام اردواج [ شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام ]

‎در این مرحله تمامی مدارک و اطلاعات لازم به سامانه وام ازدواج داده می شود و در نهایت کد رهگیری برای شما صادر می شود. مرحله دوم نیز ... ادامه...


www.imna.ir .
ثبت نام وام ازدواج ۹۹ + شرایط ثبت نام و همه جزئیات - ایمنا

Jul 1, 2020 — مدارک مورد نیاز وام ازدواج. ۱- اصل و کپی سند ازدواج. * فرصت ثبت نام وام ازدواج از تاریخ وقوع عقد تا ۲۴ ماه بعد (۲ سال) است. ۲- اصل و کپی کلیه ... ادامه...


snn.ir .
مدارک لازم برای وام ازدواج را از خانه‌های خود بارگذاری کنید / دریافت ...

Sep 12, 2020 — این سامانه در فاز نخست به منظور ارائه خدمت به متقاضیان تسهیلات ازدواج اجرا شده و صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان تصمیم دارد در راستای تکمیل ... ادامه...


vakiltop.com .
وام ازدواج سال ۹۹؛ شرایط وام ازدواج در سال 99 + نحوه ثبت نام و مدارک ...

Jul 8, 2020 — وام ازدواج سال ۹۹ چقدر است، چه شرایطی برای دریافت وام ازدواج در سال 99 وجود دارد، چه مدارکی مورد نیاز است و نحوه ثبت نام برای اخذ این وام . پاسخ به ... ادامه...


barancn.ir .
مراحل و شرایط ثبت نام اینترنتی وام ازدواج 30 میلیون تومان ...

Apr 20, 2019 — متقاضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، پس از پذیرش توسط شعب بانک ها، حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز کاری نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام ... ادامه...


jonobsoft.com .
آنچه که باید در مورد وام ازدواج 50 میلیونی بدانید - ثبت نام وام ازدواج

مدارکی که نیاز می باشد قبل از آغاز پروسه ثبت نام وام ازدواج گردآوری نمود؛ در زیر ... اگر قصد دارید تا هر چه سریع تر، وام ازدواج خود را دریافت نمایید، لازم است تا تا حتما ... ادامه...


soorplus.com .
شرایط وام ازدواج + مدارک و نکات مهم - سورپلاس

‎فهرست عناوین. شرایط وام ازدواج. شرایط دریافت وام ازدواج. مدارک لازم برای دریافت وام ازدواج. چند نکته مهم ... ادامه...


www.bankavl.com .
راهنمای کامل ثبت نام و دریافت وام ازدواج - بانک اول

Dec 11, 2020 — مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام ازدواج ... با همراه داشتن این مدارک، مراجعه به شعبه مربوطه و تکمیل فرم‌های لازم درخواست شما برای دریافت تسهیلات ... ادامه...


yasnaonline.com .
دوست دارید با شرایط کامل وام ازدواج 50 میلیونی و مدارک لازم آشنا ...

Jul 18, 2020 — با شرایط گرفتن وام ازدواج ۵۰ میلیونی در سال ۹۹ کامل آشنا شوید! اگر به تازگی ازدواج کرده اید، احتمالا به دنبال گرفتن وام ازدواج هستید! اولا به شما ... ادامه...


banker.ir .
مدارک لازم برای دریافت وام های پرطرفدار - بنکر

در این وام به هریک از زوجین مبلغ 3 میلیون تومان تسهیلات تعلق گرفته و کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور گواهی ازدواج آن‌ها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از ... ادامه...


www.postbank.ir .
تسهیلات قرض الحسنه - پست بانک

مدارک مورد نیاز : - درخواست کتبی متقاضی - معرفی نامه از نهادهای دارای سهمیه در سایت"وام ازدواج بانک مرکزی" - سایر مدارک (براساس در خواست متقاضی، نوع تسهیلات، نظر ... ادامه...


www.tejaratbank.ir .
انواع قرض الحسنه - Tejaratbank

ارائه عقدنامه ازدواج (اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز ... تبصره: در صورت اعطای وام قبل از درمان، تایید مدارک توسط پزشک مربوطه (ارائه ... ادامه...


www.parsnaz.com .
تمامی شرایط و مدارک لازم برای گرفتن وام ازدواج - پارس ناز

سال پیش بیش از یک میلیون نفر موفق به دریافت وام ازدواج شده اند. در اولین قدم برای دریافت وام باید پس از ثبت نام در سامانه، بانک و شعبه مدنظرتان را گزینش کنید. این ... ادامه...


env.ut.ac.ir .
مدارک مورد نیاز جهت استفاده از وام ازدواج - اخبار امور دانشجویی ...

به اطلاع می رساند مدارک مورد نیاز وام ازدواج در سیستم صندوق رفاه به شرح ذیل می باشد : 1- الصاق صفحات مشخصات زوج و زوجه سند ازدواج در قسمت سند... ادامه...


peyvandesperloos.com .
مدارک عقد و ازدواج - اسپرلوس پیوند ماندگار

مدارک زوجین باید تکمیل باشد و ارائه ی آدرس دقیق، کد پستی و تعیین مهریه برای زوجه نیز از الزامات ثبت ازدواج ... لازم به ذکر است که نرخ کارمزد وام ازدواج ۴ درصد است. ادامه...


shahr-bank.ir .
قرض الحسنه - بانک شهر

مدارک مورد نیاز : درخواست کتبی متقاضی; معرفی نامه از نهادهای دارای سهمیه در سایت"وام ازدواج بانک مرکزی"; سایر مدارک (براساس در خواست متقاضی، نوع تسهیلات، نظر ... ادامه...


www.refah-bank.ir .
اعطای تسهیلات ازدواج - بانک رفاه کارگران

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه طی مدت 24 ساعت به مزدوجینی که برای ... مدارک لازم : - ثبت نام درسامانه اینترنتی بانک مرکزی و ارائه معرفینامه به بانک عامل. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر