موضوعات وبسایت : اخبار
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

انتقال وجه از کارت به شماره حساب بانک ملت

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 08 اسفند 1400 ساعت 03:00

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان انتقال وجه از کارت به شماره حساب بانک ملت را مطالعه خواهید کرد.

حواله بین‌بانکی پایا(ACH) خدمت جدیدی است که امکان انتقال الکترونیک وجوه بین‌بانکی را به دو شیوه مختلف برای مشتری فراهم آورده است:

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

واریز مستقیم: انتقال وجه از یک حساب در یک بانک به یک یا چند حساب دیگر در سایر بانک ها.

با به‌کارگیری این شیوه، افراد، شرکت ها، مؤسسات و سازمان‌ها می‌توانندپرداخت‌های انفرادی و گروهی نظیر پرداخت حقوق، پاداش، کارانه، سود سهام و ... را بدون نیاز به صدور چک‌های متعدّد و یک جا سامان دهند.

در این حالت، مشتری با تمرکز وجوه خود نزد شعب بانک ملت، مدیریت وجوه نقد خود را ارتقاء داده و در صورت نیاز به انتقال وجه به سایر بانک ها، می‌تواند در کمترین زمان ممکن و بدون پرداخت کارمزد اقدام کند. بنابراین صرفه‌جویی چشم گیری در زمان و سایر هزینه‌های مرتبط را برای مشتریان ایجاد می‌نماید.

از دیگر ویژگی های منحصر به ‌فرد سامانه پایا، امکان صدور حواله به تاریخ آینده است. وجه حواله صادره در تاریخ سررسید (مؤثر) به‌صورت مکانیزه، از حساب مشتری برداشت و به بانک مقصد جهت واریز به حساب ذی نفع، ارسال می‌شود. بنابراین در تاریخ سررسید حواله به حضور مشتری در شعبه نیازی نیست.

برداشت مستقیم (به‌زودی): انتقال وجه از یک یا چند حساب در بانک های مختلف به یک حساب در بانک مبدأ.

این خدمت به مشتریان امکان خواهد ‌داد که از حساب دیگران در سایر بانک ها، طبق توافق قبلی، وجهی را به صورت الکترونیک برداشت و به حساب خود واریز نمایند. البته امکان لغو اجازه برداشت تا قبل از عملیات برداشت از حساب برای مشتری پرداخت‌کننده محفوظ است.

از این طریق اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند اقساط خرید کالا یا تسهیلات، وجوه قبوض، مالیات، اجاره بها، شهریه، و ... را بدون نیاز به صدور قبض، سند و بدون مراجعه حضوری پرداخت کننده به شعب بانک ها، دریافت کنند.

مزایای کلی استفاده از حواله بین‌بانکی پایا(ACH)

- کاهش هزینه های خدمات بانکی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها

- حذف هزینه‌‌های مرتبط با جابه‌جایی پول (از قبیل هزینه‌های تحصیل داری و ...)

- کاهش استفاده از چک، ایران چک و چک بین بانکی (رمزدار) و رفع مخاطرات جانبی

- امکان صدور حواله الکترونیک بین بانکی به تاریخ مؤثر آینده (سررسید)

- امکان ابطال حواله بین بانکی قبل از تاریخ سررسید

نکات قابل توجه درخصوص حواله بین‌بانکی پایا (ACH)

- حداکثرمبلغ قابل انتقال در هر حواله پایا 500.000.000 ریال می‌باشد..

- برای صدور حواله بین‌بانکی پایا، ارائه شماره شبای مقصد توسط مشتری درخواست‌کننده، ضروری است.

- انتقالات سامانه پایا برای دستور پرداختهای مشتریان در روزهای کاری ( غیر از تعطیلات رسمی )  2 بار درروز و درساعت 03:45 و 15:45 صورت می پذیرد .

- ارسال دستور پرداخت در پایا به تاریخ موثر روز تعطیل رسمی ممنوع است .

- حواله‌های بین‌بانکی پایا محدودیت جغرافیایی نداشته و در تهران و شهرستان ها و یا بین شهرهای مختلف کشور، در تاریخ سررسید، با یک سرعت ارسال می‌شوند.

- وجه حواله‌هایی که از مبدأ سایر بانک ها به مقصد حساب های مشتریان بانک ملت ارسال می‌شوند، مستقیماً توسط مرکز پایای بانک ملت مستقر در تهران واریز می شود.

- در حال حاضر خدمات سامانه پایا رایگان بوده و هیچ گونه کارمزدی از مشتریان بابت صدور حواله بین‌بانکی پایا دریافت نمی‌شود.

چگونه می توان از حواله پایا استفاده کرد؟

صدور دستور پرداخت بین بانکی پایا این امکان را به مشتریان دارای حساب در بانک ملت می دهد تا با مراجعه به شعب این بانک یا از طریق سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت (www.bankmellat.ir)، نسبت به انتقال وجه به حساب های سایر بانک ها اقدام نمایند.

هنگام استفاده از خدمات سامانه پایا ضروری است شماره حساب گیرنده (ذی نفع) حواله برمبنای شماره شبا (IBAN) ارائه شود. لازم به ذکر است که خدمات واریز مستقیم سامانه پایا راه‌اندازی شده لیکن خدمات برداشت مستقیم در آینده راه‌اندازی خواهد شد.

تفاوت‌های سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتناRTGS) با سامانه پایاپای الکترونیک (پایاACH)

پایا-ACH

ساتنا-RTGS

مبالغ خرد – تعداد زیاد

مبالغ کلان – تعداد کم و فوری

واریز و برداشت مستقیم

صرفاً واریز (انتقال بستانکار)

ارسال دستور پرداخت ها به صورت فایل

ارسال دستور پرداخت ها به صورت انفرادی و تک تک

برخی تعاریف

شبا: عبارت است از شماره حساب بانکی ایران که مطابق با ضوابط IBAN تنظیم شده و به‌منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور تعریف و تبیین می‌شود.«شبا» مستقل از نظام شماره‌گذاری داخلی هریک از بانک‌هاست، اما در محاسبه آن از شماره‌حساب مربوط به نظام شماره‌گذاری داخلی بانک‌ها استفاده می شود.

IBAN: (اختصارInternational Bank Account Number) شناسه‌ای است که یک شماره حساب خاص را در یک بانک در سطح بین‌الملل به‌صورت یکتا معرفی می‌کند. این شناسه مطابق با استاندارد بین‌المللی ایجاد شده و به منظور یک سان‌سازی شماره حساب‌های بانکی در سطح بین‌المللی جهت تسهیل در تبادلات بین بانکی، تنظیم می‌شود.

نحوه دریافت شماره«شبا»:

1. مراجعه به شعبه صاحب حساب یا دیگری می‌تواند با مراجعه به شعبه شماره شبای متناظر یک شماره حساب یا تسهیلات را دریافت کند.

2. مراجعه به سایت اینترنتی بانک (www.bankmellat.ir) و اخذ شبای متناظر یک شماره حساب یا یک شماره تسهیلات.

3. مراجعه به نرم فزار همراه بانک ملت بخش امکانات .

e.keramat.ed:970313

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با انتقال وجه از کارت به شماره حساب بانک ملت [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
bankmellat.ir .
بانک ملت> حواله بین بانکی پایا

واریز مستقیم: انتقال وجه از یک حساب در یک بانک به یک یا چند حساب دیگر در سایر بانک ها. ... برای صدور حواله بین‌بانکی پایا، ارائه شماره شبای مقصد توسط مشتری ... ادامه...


bankmellat.ir .
بانک ملت> جاری الکترونیک ملت (جام)

حساب جاری جام بانک ملت. ... واریز آنی وجه به حساب در تمامی شعب بانک ملت بدون پرداخت کارمزد. - تعیین شعبه خاص ... دستیابی به حساب از طریق ملت کارت متمرکز (Access Card). - ایجاد نام و کد ... شماره سامانه تلفنبانک ملت: 8132-021 و خدمات آن عبارتند از: - اعلام موجودی و سه ... حواله (انتقال وجه) به حساب‌های بانک ملت و انتقال وجه سحابی. ادامه...


bankmellat.ir .
بانک ملت> بانکداری اینترنتی

بانکداری اینترنتی بانک ملت. ... امکان درج شماره ملت کارت متمرکز به جای شماره حساب مقصد ... مبلغ قابل انتقال از طریق حواله ساتنا: 150.000.000 ریال(نیاز به امضاء الکترونیک دارد) ... بازپرداخت اقساط درج مبلغ قسط و انتخاب حساب تامین کننده وجه ادامه...


www.bankmellat.ir .
تغییر سقف عمومی تراکنش های شتابی و غیر شتابی ... - بانک ملت

Nov 5, 2018 - به گزارش روابط عمومی بانک ملت، از این پس سقف عمومی تراکنش انتقال ... با وجود این تغییرات، سقف عمومی تراکنش انتقال وجه شتابی و غیرشتابی کارتی برای پایانه کارت خوان ... ملت با شماره ۱۵۵۶ در تهران و ۸۲۴۸۸-۰۲۱ در شهرستان‌ها آماده پاسخگویی به ... شناسه حساب بانکی (شبا)محاسبه سود سپرده هامشاهده وضعیت کد ... ادامه...


internetchk.com .
روش های انتقال وجه بانک ملت - اینترنت چک

Aug 2, 2019 - با گسترش بانکداری، ما به دنبال روشی از انتقال وجه بانک ملت هستیم که ... و تا سقف دلخواه خود پول را به شماره حساب یا کارت ملت گیرنده واریز کنید. ادامه...


hamrahcard.ir .
کارت به کارت بانک ملت | همراه کارت

بانک ملت در راستای افزایش امنیت کاربران خود در هنگام انجام عملیات انتقال وجه کارت ... به اقوام شماست، تراکنش باید از طریق حساب کاربری همراه کارت مربوط به شماره ... ادامه...


www.saat24.news .
چگونگی انتقال وجه بیش از ۳ میلیون تومان با خودپرداز - ساعت24

Jun 3, 2018 - انتقال وجه به صورت شتاب، یعنی از کارت یک بانک به کارت بانک ... از کارت به حساب تعریف شده حداکثر ۵۰ میلیون تومان. بانک ملت: به صورت عادی ۱۰ میلیون تومان و در صورت پر کردن فرم مربوطه در شعبه حداکثر ۳۰۰میلیون تومان. ادامه...


banki.ir .
با روش های مختلف انتقال پول آشنا شوید - بانکی

Apr 21, 2018 - انتقال وجه از شعبه؛ وقتی طرف مقابل در بانک ما حساب دارد ... سقف و تعرفه انتقال پول در خودپردازها بسته به خودپرداز و حساب مقصد متفاوت است. ... در صفحه "پیش شماره کارت بانکی همه بانک های ایران" شما می‌توانید لپیش شماره کارت ... اما در بانک ملت، خدمات USSD تحت عنوان کدبانک، با کد #۷۱۲* و تنها بین مشتریان ... ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه شبا ( انتقال وجه و موجودی ) - دانلود | کافه بازار

شبا ( انتقال وجه و موجودی ) ... بانکی تحت کدهای ussd مربوط به خود بانکها و در قسمت خدمات آنلاین بانکی به کمک لینکهایی که خود بانکها ارائه داده اند نوشته شده است. ادامه...


www.sep.ir .
امکان کارت به کارت از مبدا بانک ملت و تجارت در اپلیکیشن

ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر